הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


שר החקלאות אבי דיכטר למגדלי הבקר: ''נעבוד יחד, זה לצד זה''


השר דיכטר התארח בכנס ארגון מגדלי הבקר לבשר בישראל, שם נפגש עם המגדלים ודן איתם בגיבוש היעדים לקראת הקדנציה הקרובה ובבעיות השוטפות בענף, בין השאר גם בנושא הרפורמה בחקלאות, ההגנה על שטחי הלאום והפשיעה החקלאית

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  10-01-2023מימין לשמאל: יונתן הירשפלד מנכ''ל אמב''ל, שר החקלאות אבי דיכטר, פרופ' דריירק ביילי וגין שטיינר- יור הועדה המחוזית החקלאית אוהיו ארה''ב. צילום: אמב''ל

שר החקלאות וראש השב''כ לשעבר, חה''כ אבי דיכטר, התארח בכנס אמב''ל (ארגון מגדלי הבקר לבשר במרעה) בראשותו של יהונתן הירשפלד ונפגש עם מגדלי הבקר. בפגישה נדונו הבעיות השוטפות בענף וגיבוש היעדים לקראת הקדנציה הקרובה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

שר החקלאות ח״כ אבי דיכטר: ״כיף לראות אנשים שהתרומה שלהם למדינת ישראל היא אדירה, גם בעבר וגם בהווה. ברמה הלאומית, איפה שיש שדה חרוש או מרעה – אין פלישות ואין שריפות. מלבד הקרקע, עולם הבקר הוא דרך נוספת להבטיח את ביטחון המזון של מדינת ישראל''.

''אני ושר האוצר סמוטריץ׳ דנו בישיבת עבודה על תכנית הורדת הגיל הממוצע לחקלאי על ידי השתכרות מכובדת בעבודה מכבדת'' הוסיף השר דיכטר. ''אינני מתכוון להכתיב תכנית מלמעלה, אני מתכוון לבנות תכנית מסודרת אתכם ועם משרדי הממשלה יחד. אני משוכנע שההידברות תהיה יצירתית ופורה. אני מתכוון להפעיל אכיפה בכל המדרגים בכדי למגר את הפשיעה והטרור החקלאי. סיכול, העמדה לדין והענשה – ככה מייצרים הרתעה בכל תחום (גם בפשיעה ובטרור החקלאי). אנחנו נעבוד יחד, זה לצד זה! שיהיה לנו בהצלחה!״


השר דיכטר בכנס השנתי של ארגון מגדלי בקר לבשר. צילום: אמב''ל

עו״ד יהונתן הירשפלד מנכ"ל אמב"ל (ארגון מגדלי בקר לבשר) הודה לשר החקלאות הנכנס אבי דיכטר, על הגעתו לכנס הבוקרים השנתי, ומפגש עם הבוקרים מכל רחבי הארץ. "יושבים לפניך בוקרים וותיקים ומעט צעירים, ענף הבקר חייב להיות ריווחי בכדי שהדור הצעיר  ירצה לעסוק בו. אנו מבקשים מכבוד השר, שיפור להסכם בין הממשלה למגדלים, שיהיה ע"פ מודל תמיכה אמריקאי ואירופי לפי דונם, זאת בכדי שנוכל להמשיך להתפרנס בכבוד וגם להמשיך ולשמור על שטחי הלאום".

הירשפלד אף הציג בפני השר את האתגרים העומדים בפני המגדלים, הסובלים מחוסר תקצוב לטובת אמצעי הגנה על עדרי הבקר הרועים בשטח, התמודדות עם פשיעה חקלאית גוברת ועוד. הוא ציין כי ענף הבקר לבשר במרעה שומר על מיליון וחצי דונם שטחים פתוחים, שטחי הלאום, בסיוע לגורמי הביטחון בפני פלישות של גורמים עוינים, פשעי גידול סמים, גניבות אתרי עתיקות, השלכת פסולות, הצתות ועוד.

הירשפלד ציין עוד כי בדו"ח שפרסם ד"ר ניר בקר, עולה כי מגדלי הבקר לבשר במרעה, חוסכים למדינת ישראל 324 מיליון שקלים בהגנה על שטחי הלאום. עוד ציין כי על הממשלה לפקח על מחירי המזון בכלל והבשר בפרט, עקב העלייה הדרמטית במחירים, בשל פערי התיווך שגובים הסוחרים על גב המגדלים והצרכנים.

» פורסם בחדשות