הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


תקציב המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל - הגבוה ביותר בתולדותיו


מנכ''ל המשרד אילן שוחט אמר בכנס לפיתוח הגליל, כי המשרד משנה באופן חד את כיוונו ויהיה משרד מתכלל, דומיננטי ומוביל פרויקטים מחוללי שינוי. בנוסף, תכנית מגן הצפון שתקצובה הופסק תחזור לחיים. השר עודד פורר: ''בניגוד לעבר, הממשלה תקבל החלטות ותבצע''

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  17-10-2021צילום: דורון לב - הפורטל לחקלאות טבע וסביבה 

בכנס לפיתוח הגליל ״הגליל במרכז״ שנערך בעכו ביום חמישי האחרון, אילן שוחט מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, כי התקציב של המשרד יהיה הגבוה ביותר בתולדותיו.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

''המשרד משנה באופן חד את כיוונו ויהיה משרד מתכלל, דומיננטי ומוביל פרויקטים מחוללי שינוי בנגב ובגליל. בימים אלה, בהנחיית השר פורר, אנו מגבשים את הצעת מחליטים לגליל והחומר שיוצג בועידה היום יהווה עבורנו מסמך וכלי עבודה לכתיבת התוכנית והגשתה לממשלה״. אמר שוחט.

עודד פורר, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ושר החקלאות ופיתוח הכפר שהשתתף גם הוא בכנס: ''תוכנית מגן הצפון של אביגדור ליברמן שהופסק תקצובה ברגע שעזבנו את הממשלה, תחזור לחיים וכבר מתוקצבת בסך 5 מיליארד שקלים בתקציב החדש. יהיה תקציב ויעבור תקציב שבתוכו בנוסף למגן הצפון משוריינות שתי החלטות ממשלה שבתוך התקציב - תוכנית לפיתוח הגליל ותוכנית לפיתוח הגולן''.


השר עודד פורר ומנכ''ל המשרד אילן שוחט, צילום: באדיבות המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל

השר פורר הוסיף כי ''הימים שבהם יושבים שרים בירושלים ומחליטים מה נכון בלי קשר לשטח ולרשויות המקומיות נגמרו. הרשויות הן קבלן הביצוע הטוב ביותר של הממשלה, כפי שהוכח בתקופה האחרונה סביב משבר הקורונה. כסף יהיה, היו תוכניות גרנדיוזיות, אבל הן לא מומשו על ידי תקציב. יהיה שדה תעופה בצפון, אנו בוחנים אופציות למיקום, אבל הממשלה הזו תעשה, בניגוד לעבר – היא פשוט תקבל החלטות ותבצע. הבעיה לא הייתה שאין כסף – לא היה חזון."

פורסם בחדשות