הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


משרד החקלאות ישקיע 35 מיליון ₪ בחקלאים חדשים ובחקלאים חוזרים


התמיכה נועדה לבנות את הדור הבא בחקלאות ולטפל במשקים לא מעובדים בפריפריה בעיקר. שר החקלאות עודד פורר: "התמיכה מגלמת שלושה יעדים חשובים: הכנסת דור צעיר לענף, החזרת חקלאים ושיקום שטחים שנזנחו, ותמיכה בהתיישבות בפריפריה

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  13-10-2021צילום: הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  

שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר, הנחה לקדם מתווה תמיכה לקליטת חקלאים חדשים בענף באמצעות תמיכה ייעודית של המשרד לקליטת תושבים חדשים בישובים חקלאיים, בדגש בפריפריה. לטובת התמיכה יוקצו לחקלאים החדשים 35 מיליון ₪ לבניית הדור הבא בחקלאות בשנים 2022-2021.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

כמו כן, חקלאים חוזרים שעסקו בעבר בחקלאות ומעוניינים לשוב ולעסוק בה, יזכו גם הם למענק. בדרך זו יקדם המשרד הפרחה מחדש של משקים לא מעובדים שננטשו בכל הארץ.

מטרת נוהל זה היא לתמוך ב"חקלאים חדשים" ובכך בין היתר לעודד חקלאים לא פעילים שהנם בעלי חלקות לא מעובדות לחזור לעבודה חקלאית ולעבד את אדמותיהם וכן לתמרץ כניסת עוסקים חדשים לתחום החקלאות הן לאלו שלא היו בעלי נחלות בעבר והן לאלו שהינם בעלי נחלה אך לא עסקו בחקלאות. לצד אלו, המשרד גם יתמוך ב"נקלטים חדשים" בישובים חקלאיים, בדגש בפריפריה.

שר החקלאות עודד פורר: "התמיכה מגלמת בתוכה שלושה יעדים חשובים: הראשון - הצערת החקלאות והכנסת דור צעיר לענף. היעד השני - החזרת חקלאים ושיקום שטחים חקלאיים שנזנחו, והיעד השלישי - תמיכה בהתיישבות ובנקלטים חדשים בפריפריה שיחזקו את ההתיישבות והחקלאות כולה"

נעמה קאופמן-פס, מנכ"לית משרד החקלאות ופיתוח הכפר: "משרד החקלאות ופיתוח הכפר רואה חשיבות רבה בכניסה של צעירות וצעירים לעיסוק בחקלאות. אנו משיקים נוהל זה על מנת לסייע לחקלאים חדשים, בעיקר בהשקעות הון לתשתיות כגון נטיעת מטעים, הקמת חממות ורכישת מיכון וטיפול במשקים לא מעובדים כחלק מיצירת תשתית חזקה עבור דור העתיד של התחום. בנוסף, נוהל זה פותח דלת לחקלאים חוזרים ולטיפול במשקים לא מעובדים בכל הארץ על מנת לעודד דור המשך למשקים בעלי מסורת חקלאית".

פורסם בחדשות