הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


הוקם צוות לבדיקת פערי התיווך בפירות וירקות


שרי הכלכלה, החקלאות והאוצר חתמו היום על כתב מינוי להקמת צוות שיבחן את שרשרת האספקה של התוצרת מהחקלאי ועד לצרכן. ככל שימצאו כשלים או רווחים חריגים, הצוות ימליץ למשרדים על צעדים לשיפור התחרות

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  03-10-2021צילום: הפורטל לחקלאות טבע וסביבה

במסגרת הרפורמה המתוכננת בחקלאות, שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי, שר האוצר אביגדור ליברמן, ושר החקלאות עודד פורר, חתמו היום (א') במשרד האוצר, על כתב מינוי לצוות אשר יבדוק ויגבש המלצות בעניין פערי התיווך לצרכן בנושא תוצרת חקלאית.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

בראש הצוות יעמוד מנכ''ל משרד הכלכלה ד"ר רון מלכא, ובצוות יהיו חברים המנהלת הכללית של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, עו"ד נעמה קאופמן-פס, מ"מ הממונה על התחרות, עו"ד מיכל כהן וסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, הגב' עדי חכמון.

לשון כתב המינוי:
בהתאם להחלטת הממשלה מס' 213 "תכנית להגברת התחרות בחקלאות ותיקון החלטת ממשלה", שהתקבלה ביום 2.8.21, אנו ממנים אתכם להיות חברים בצוות משותף של משרדי האוצר, החקלאות, הכלכלה ורשות התחרות, לשם יישום החלטת הממשלה.

תפקידי הצוות:
1. ניתוח של שרשרת האספקה של פירות וירקות.
2. בחינת חסמים וכשלי שוק שעלולים להביא לפגיעה בצרכן, לרבות פערי תיווך בהפצת תוצרת חקלאית של פירות וירקות או רווחיות חריגה לאורך שרשרת האספקה שלהם.
3. ככל שיימצאו כשלי שוק או חסמים או רווחים חריגים בכל אחת מחוליות שרשרת
האספקה, הצוות ימליץ לשרים על פעולות נדרשות לשיפור התחרות במקטעים אלה.
4. המלצות אחרות בנושא הורדת יוקר המחיה של פירות וירקות.

הצוות רשאי לזמן כל גורם הנראה לו רלוונטי להשמיע דבריו בפני הועדה ולהיעזר ביועצים מטעמו. בראש הצוות יעמוד מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד"ר רון מלכא. הצוות יגיש לשרים את המלצותיו, עד ליום 31 בפברואר 2022.
פורסם בחדשות