הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


האכיפה בתחום הפשיעה החקלאית חוזרת למשמר הגבול


לאחר ארבע שנים שהטיפול בפשיעה החקלאית היה בטיפול התחנות האזוריות, הוא חוזר לאחריות מג''ב. ההחלטה התקבלה ע''י מפכ''ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי בתיאום עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ומפקד מג''ב ניצב אמיר כהן

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  08-04-2021מפגש העבודה עם מפקד מג''ב הנכנס אמיר כהן, צילום: באדיבות תנועת המושבים

האכיפה כנגד עבירות הפשיעה בשטחים החקלאיים תוחזר לאחריות משמר הגבול, זאת לאחר ארבע שנים שהנושא היה בטיפול התחנות האזוריות. כך הודיע אתמול (ד') מפכ''ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי. ההחלטה התקבלה בתיאום עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

מדובר בהחלטה משמעותית וחשובה לשיפור היכולת להילחם בפשיעה החקלאית במרחב הכפרי.

יו״ר מרכז השלטון האזורי שי חג׳ג׳ ומזכ״ל תנועת המושבים עמית יפרח, נפגשנו לאחרונה עם מפקד מג"ב הנכנס ניצב אמיר כהן, לפגישת עבודה ראשונה במסגרתה דנו בנושא התערערות הביטחון האישי במרחב הכפרי והפשיעה החקלאית ההולכת ומחמירה אצל התושבים, החקלאים ובעלי העסקים.

שי חג׳ג׳, יו״ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים ״ראשי המועצות האזוריות התנגדו לשינוי המבנה האירגוני, והעתקת פעילות השיטור הקהילתי של המועצות האזוריות לתחנות המשטרה. ראשי המועצות דרשו במהלך 4 השנים האחרונות את החזרת מג״ב למרכזי ההפעלה במרחב הכפרי וטענו כי "הצעד יביא מידית להפניית עיקר תשומת הלב, כוח האדם והאמצעים שהוקצו להגנת התושבים ויישובינו, למטרות זרות לצורכי המרחב הכפרי".

''החזרת יחידות הפיקוד הכפריות למרכזי ההפעלה במרחב הכפרי- הוא צעד מבורך, שאני מאמין שיביא להורדת העבירות במועצות האזוריות. ההחלטה החשובה להחזיר את מג״ב לבסיסי ההפעלה במרחב הכפרי - משמעותית לנו, נלחמנו על כך ואין לי ספק כי בקרוב גם נראה את התוצאות. אני מבקש לציין את הקשר הטוב וארוך השנים בין המרחב הכפרי למג"ב. שוטרי מג״ב מכירים כל משק וכל תושב, ואני מבקש להודות לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה, למפכל המשטרה ולמפקד מג״ב על הובלת המהלך. בימים הקרובים יחל פיילוט של שיטור כפרי בשש מועצות אזוריות.״ אמר חג׳ג׳.

מזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח: ״החזרת מג״ב לטיפול בפשיעה החקלאית הינה החלטה חשובה ומשמעותית וצעד חשוב לשיפור היכולת להילחם בפשיעה החקלאית במרחב הכפרי. אני מודה למפכ״ל המשטרה, קובי שבתאי ולמפקד מג״ב, אמיר כהן על ההבנה לצרכי תושבי וחקלאי המרחב הכפרי וההענות לבקשתנו. רק באמצעות אכיפה וענישה קשה תבוא הרתעה. אנו נמשיך להאבק יחד עם מרכז המועצות האזוריות בפשיעה החקלאית עד אשר נצליח להביא בטחון מלא לחקלאים במושבים ולתושבי המרחב הכפרי״.

פורסם בחדשות