הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


קאנבריד הקימה חווה חדשה למחקר, פיתוח וייצור זרעי קנאביס


חברת האגריטק והזרעים הישראלית קאנבריד הקימה חווה חדשה, מהגדולות בישראל, המיועדת למחקר, פיתוח וייצור זרעי קנאביס, המשתרעת על שטח של 4.5 דונם בגבעת ח''ן. זאת בנוסף להקמת חוות גידול בסן דיאגו, שבארה''ב. שיווק זרעי הקנאביס היציבים שפיתחה החברה שיאפשרו סטנדרטיזציה בתעשייה, צפוי להתחיל במהלך השנה

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  15-02-2021חוות מחקר טיפוח וייצור זרעי קנאביס מהגדולות בישראל - גבעת ח''ן, צילום: באדיבות חברת קאנבריד

חברת האגריטק והזרעים הישראלית קאנבריד CanBreed, העוסקת בפיתוח והשבחה של זרעי קנאביס מודיעה כי סיימה לבנות חוות מחקר, טיפוח וייצור זרעי קנאביס מהגדולות בישראל הממוקמת בגבעת ח"ן.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

קאנבריד, אשר קיבלה היתר מהיק"ר להפעלת החווה החלה לבחון את 30 הזנים היציבים הראשונים שפיתחה במקביל לבחינת הזנים בחוות מסחריות נוספות בארץ. החווה החדשה משתרעת על 4.5 דונם, הינה אחת חוות הקנאביס הרפואי הגדולות בישראל המיועדות בראש ובראשונה למטרת מחקר ופיתוח.

לאחר גמר בחינת הזנים הראשונים בחווה, החברה תחל לייצר את זרעי הזנים הנבחרים בקנה מידה מסחרי לשוק המקומי. לכשיפתח השוק לייצוא זרעים מחוץ לישראל, החווה תשמש גם לייצור וייצוא של זרעי קנאביס יציבים לשווקים ברחבי העולם.

בסוף 2020 הודיעה החברה כי רכשה חוות המפ (Hemp) באזור סן דייגו שבקליפורניה בגודל של כ-14 דונם ובעלות של כמיליון דולר. החברה מקימה בחווה מתקן לייצור זרעי המפ יציבים המיועדים לשוק האמריקאי. התפוקה ההתחלתית של המתקן צפויה להיות כ-12.5 מיליון זרעים בשנה והיא תתפתח בהמשך לכ-50 מיליון זרעים בשנה. החווה תחל את פעילותה באמצע שנת 2021 ותייצר זרעי המפ יציבים על בסיס הידע והטכנולוגיה של החברה בישראל. שוק זרעי ההמפ בארה"ב מוערך בלפחות כמיליארד דולר לשנה.


צילום: באדיבות חברת קאנבריד

לאחרונה החברה הודיעה כי לאחר ארבע שנות מחקר סיימה לפתח את זרעי המכלוא יציבים ואחידים הראשונים בעולם של צמח הקנאביס. בכך, מביאה החברה פתרון לבעיה העיקרית של תעשיית הקנאביס הלוקה בחוסר הדירות וסטנדרטיזציה בשל היעדר יציבות גנטית בצמחים, וכנגזר מכך עלויות ייצור גבוהות הפוגעות ברווחי המגדלים. זרעי מכלוא יציבים ואחידים, עם גנטיקה מושבחת, פותרים את שתי הבעיות הללו.

בנוסף לכך החברה הודיעה ב2020 כי חתמה על הסכם רישיון מסחרי לפטנטים היסודיים של CRISPR-Cas9 עם בעלי הפטנטCRISPR - Corteva Biosciences ומכון Broad (של אוניברסיטאות MIT והרווארד). לאחרונה הוכרזו מפתחות הCRISPR כזוכות פרס נובל לכימיה לשנת 2020. קאנבריד הנה חברת הקנאביס הראשונה בעולם שחתמה על הסכם רישיון מסחרי לטכנולוגיה זו.

עדו מרגלית, מנכ"ל CanBreed: החברה פועלת במרץ רב לסיים את בחינת הזנים היציבים החדשים שפותחו במקביל לגמר פיתוח הטכנולוגיה , התוספת של חוות המחקר, טיפוח וייצור הזרעים, שהנה חוות המחקר הגדולה בארץ, תסייע לחברה לעמוד ביעדיה ולהציע זרעי קנאביס יציבים לשוק הישראלי בהקדם האפשרי לרווחת המגדלים והמטופלים.

חברת האגריטק והזרעים הישראלית CanBreed, הוקמה בשנת 2017 במטרה לסייע למגדלים לספק חומר גלם איכותי ואחיד לתעשיות מבוססות קנאביס וכן להגדיל את רווחיות המגדלים. צוות החברה מורכב מאנשי מקצוע ומומחים מתחום הזרעים והגנטיקה. מרכז פיתוח החברה נמצא בגבעת ח"ן שבמרכז הארץ וכולל משרדים, מעבדות, חדרי גידול וחממות והנו אחד ממתקני מחקר הקנאביס הגדולים בישראל ובין הגדולים בעולם.

פורסם בחדשות