הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


'כרמל בלוברי' החלה בשיווק אוכמניות לחנויות בישראל ולשווקים באירופה ובדובאי


האוכמניות של 'כרמל בלוברי' מזן אוסטרלי העשיר במיוחד בטעם, גדלות בחווה ברמת הגולן - הגדולה והמתקדמת ביותר במזרח התיכון. השתילים אינם עוברים ריסוס וגדלים בתהליך טבעי ע''י הדברה ביולוגית בלבד

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  14-01-2021אוכמניות מרמת הגולן, צילום: באדיבות כרמל בלוברי

אחת ההנאות של ישראלים המטיילים באירופה בחורף היא אכילת האוכמניות למיניהן הנפוצות בשווקים ובחנויות בתקופה זו. השנה אמנם לא ניתן לטייל בשווקים של לונדון או פאריז, אבל ניתן יהיה לאכול בארץ אוכמניות "כחול לבן" מזן מיוחד, הגדלות ברמת הגולן.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

"כרמל בלוברי", שבבעלות קבוצת אמפא, עין זיוון ונטור, החלה בימים אלה בשיווק אוכמניות טריות בישראל. זאת במקביל לייצוא האוכמניות הישראליות לדובאי ולמדינות אירופה.

האוכמניות הגדלות ברמת הגולן הינן מזן אוסטרלי, זן הנחשב לגדול ולעשיר במיוחד בטעם, הנמכר בחנויות האקסקלוסיביות באירופה. על פי הערכת החברה, היקף היבול השנה צפוי לעמוד על כ-100 טונות של אוכמניות, כאשר כ-40% מהתוצרת מיועדים לייצוא.


צילום: באדיבות כרמל בלוברי

האוכמניות נחשבות ל-Super Fruit נוגד חימצון ועשירות ברכיבים בריאים כמו נחושת, אשלגן, מגנזיום, ויטמינים וסיבים תזונתיים. בנוסף, הן מכילות פיגמנטים בצבעי הסגול-כחול המחזקים את כלי הדם וכן הן מסייעות להורדת הכולסטרול.

האוכמניות של "כרמל בלוברי" מגודלות תוך ניצול מזג האוויר הקר יחסית בדרום הגולן, המתאים לגידולים מסוג זה. החווה משתרעת, בינתיים, על שטח של כ-80 דונם ונחשבת לגדולה במזרח התיכון, כאשר הגידול נעשה באמצעות טכנולוגיה המתקדמת ביותר - חקלאות מדייקת, חממות חכמות ורובוטיקה.

לדברי יואב שור, מנכ"ל כרמל אגרקסו, "שיחי האוכמניות גדלים בעציצים המכילים מצע מנותק מהקרקע. השתילים מנוטרים באמצעות סנסורים של בקרת אקלים, מים, דשן, חומצה ועוד. בכך ניתן לקבל תמונת מצב עדכנית של השתילים והתאם להעניק להם טיפול את הטיפול המיטבי על מנת שיפיקו 6-8 קילוגרמים של פירות, כל אחד."


גידול האוכמניות בחממות בטכנולוגיה מתקדמת, צילום: באדיבות כרמל בלוברי

השתילים אינם עוברים ריסוס בשום שלב של הגידול. ההדברה נעשית באמצעות שימוש בהדברה ביולוגית על מנת לנטרל מזיקים ועל מנת לשמור על השתילים והפירות נקיים ממזיקים ומחלות. "זאת בניגוד לאוכמניות המיובאות ארצה מחו"ל העוברות אידוי במתיל ברומיד למניעת כניסת מזיקים לישראל". אומר שור. גם הפריית הפרחים נעשית בתהליך טבעי לחלוטין. לצורך כך הוצבו במקום כוורות ייעודיות ונעשה שימוש בדבורי דבש ובדבורי בומבוס, דבורים גדולות ורחבות המשמשות להאבקה.

בשל אופי הגידול, האוכמניות מבשילות על השיח במדורג, כך שבזמן הקטיף יש לעבור על כל אחד מהשיחים ולקטוף רק את האוכמניות הבשלות באותו היום. בשל כך הקטיף נעשה ע"י קוטפים מיומנים העוטים כפפות ולאחר מכן הן עוברות מיון קפדני בבית האריזה הממוקם בחווה, במינימום מגע יד אדם.

כרמל בלוברי משווקת סל מוצרים מלא של פירות יער: אוכמניות, פטל, פטל שחור, תות שדה וגם דובדבנים, הכל מהזנים המובחרים ביותר ובשיטות הגידול המתקדמות ביותר, כך שתוכלו להנות ממגוון גדול ומאיכות מעולה. את האוכמניות ניתן לרכוש בחנויות נבחרות או ישירות באתר חוות הגידול ולקבל משלוח ישיר הבייתה:  https://www.carmelberry.co.il

פורסם בחדשות