הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


צמח ניסיונות השיקה חברה חדשה שתקדם מחקר ופיתוח בחקלאות


צמח מ. טכנולוגיות חקלאיות בע''מ, תקדם את תחום המחקר ופיתוח בתחום החקלאות, שירותי שדה ועוד. מטרת המהלך - יצירת הרחבה של סל השירותים, שיתופי הפעולה בעולמות המו''פ, והקניית כלים לכניסה לתחומים חדשים בתחום החקלאות המתקדמת

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  11-01-2021רון יצחקי ואלון קולט בטקס ההשקה של החברה החדשה, צילום: סימה מרקו

חברת צמח ניסיונות בעמק הירדן נמצאת בעיצומו של תהליך הרחבת תחומי פעילותה, ובשבוע שעבר השיקה חברה החדשה - 'צמח מ. טכנולוגיות חקלאיות בע"מ' בטקס חגיגי באוויר הפתוח ובנוכחות מצומצמת  בשל מגבלות הקורונה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

פעילות צמח ניסיונות הכוללת הובלת תחום המחקר החקלאי האזורי, מעבדת שירות השדה והתארגנויות המגדלים, הועברו לחברה החדשה. השנה האזרחית החדשה הייתה הזדמנות מצוינת עבור החברה להתחדש בשם ומודל עסקי חדשים, אשר יקנו לה אפשרויות פיתוח מקצועי נוספות.

מטרת המהלך הינה יצירת הרחבה של סל השירותים ושיתופי הפעולה בעולמות המחקר והפיתוח, והקניית כלים לצורך כניסה לתחומים חדשים בתחום החקלאות המתקדמת. כפועל יוצא מכך, בארגון 'צמח' כולו צופים התייעלות וגדילה משמעותית בפעילויות שתוכל החברה, שנשארת בבעלותה המלאה של 'צמח מפעלים', לספק למגדלים.

רון יצחקי, מנכ"ל 'צמח מ. טכנולוגיות חקלאיות בע"מ': "החברה החדשה היא חותמת נוספת למטרת העל בארגון כולו: ביסוס עמק הירדן ורמת הגולן כבית לקדמה וחדשנות טכנולוגית בצפון. עולם המחקר והפיתוח בענף החקלאות נמצא בתנופה זה זמן רב, והמטרה של צמח טכנולוגיות חקלאיות היא להתוות את הדרך לחקלאות האזורית ומחוצה לה. נעשה פה צעד משמעותי, וכבר בעתיד הקרוב אני מאמין שנוכל לראות את האפקט שנוצר בזכותו".

אלון קולט, סמנכ"ל תפעול ופיתוח בארגון צמח מפעלים אזוריים: "את השנה הנוכחית אנו פותחים עם הקמתה של החברה החדשה ובכך מחדדים את האמירה שהארגון ממשיך לצעוד קדימה על אף קשיי משבר הקורונה. החברה החדשה היא הביטוי לכך שבצמח מפעלים ומשקי עמק הירדן מקדמים את רוח החדשנות בכל תחומי העשייה ובחקלאות בפרט, מתוך ההבנה שללא חדשנות בתעשייה, התקדמות טכנולוגית ופיתוח נשארים במקום".

פורסם בחדשות