הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


לקראת חג החנוכה, קנו דבש מתוצרת הארץ


בצל משבר הקורונה מועצת הדבש קוראת לציבור לרכוש תוצרת חקלאית ישראלית במכירה ישירה של דבש במכוורות, או באמצעות משלוחים. קבלו המלצות לקנייה ישירה של דבש ישראלי איכותי מדבוראים ברחבי הארץ

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  02-12-2020מכוורת הכל דבש ביסוד המעלה, צילום: מכוורת הכל דבש

לקראת חג החנוכה, מועצת הדבש קוראת לציבור הישראלי לתמוך בתוצרת הארץ ולרכוש דבש איכותי ישירות מדבוראי ישראל. הדבוראים יקיימו מכירה ישירה של דבש במכוורות, או באמצעות משלוחים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

צריכת הדבש לקראת חגים ומועדים נמצאת בעלייה זה מספר שנים. עם המודעות הגוברת בעולם לאורח חיים בריא, נצרך הדבש כממתיק טבעי של הטבע, המשמש כממרח וכן לבישול ותיבול מאכלים, ובחג החנוכה נאכל עם סופגניות ומאפים מתוקים.

דבוראי ישראל מייצרים מגוון רחב של דבש זני, זן אחד של פרח ממנו עשוי-80% מהדבש שיוצר, המגוון נוצר בשל סוגי פריחה שונים, הנבדלים בצבע, בטעם ובמרקם, כדוגמת דבש אזוב (זעתר), קורנית, דרדר, אשל, אבוקדו, פרחי בצל ועוד. לכל 'דבש זני' טעם מיוחד ושונה על פי הצוף מהפרח העונתי ממנו נאסף על ידי הדבורים. ניתן להשוות את טעימתו לזו של יין.
 

המלצות לקנייה ישירה מדבוראים:


מכוורת 'גליל דן'- הוקמה בשנת 1935 על ידי חברי קיבוץ דן, עם השנים התפתחה והפכה למכוורת עם כ- 5,000 כוורות, המוצבות ברחבי הגליל, בין פרחי בר, צמחיית נחלים, פרדסים ומטעים, כך נוצר דבש זני- פרחי בר, שיזף, אקליפטוס ותלתן. המכוורת מתמחה במוצרי בריאות מהכוורת: פרופוליס, דונג, פולן ועוד.
ניתן לרכוש בחנות 'החווה' הממוקמת מול קיבוץ דפנה ולבצע משלוחים דרך אתר מכוורת גליל קיבוץ דן- www.honey.co.il.
לפרטים והזמנות- 04-6947826


זוהר רודולף דבוראי מכוורת גליל דן, צילום: באדיבות מועצת הדבש

מכוורת "רייקין" בשדה אליעזר - מכוורת משפחתית המונה שלושה דורות של דבוראים המטפחים כוורות, ומייצרים דבש איכותי בזכות פריסה רחבה של נקודות מרעה לדבורים במרחבים בגליל העליון וברמת הגולן ומציעים מגוון סוגי דבש אשר ניתן לקנות מהם ישירות.
לפרטים הדבוראי שי רייקין- 054-3960424

מכוורת "הכל דבש" של הדבוראי עמית יוסף ביסוד המעלה- יוסף, היה בעברו לוחם בימ"מ ושירת במשטרת ישראל כחבלן משטרתי, שיחה אקראית עם בן למשפחת דבוראים, גרמה לו לעשות הסבה מקצועית. יוסף הקים את מכוורת הכל דבש, בה מרכז מבקרים (יפתח בהתאם להנחיות הממשלה) וחנות לקניית הדבש ומוצרי הכוורת. כמו כן, ניתן לבצע משלוחים. מכוורת "הכל דבש"- אזור תעשייה יסוד המעלה
לפרטים והזמנות: 050-9518181

מכוורת "דבורת התבור" בשדמות דבורה- משפחת הדבוראים בן זאב מקיימת משלוחי אריזות דבש ומוצרי כוורת, ניתן לבקר בחנות המכוורת וליהנות מטעימות דבש. מרכז המבקרים יפתח על פי הנחיות הממשלה.
לפרטים והזמנות: 04-6769598, 050-5637645

משק ומכוורת "אופיר" באלון הגליל- נוסדה ב-1984 על ידי הדס וצביקה אופיר, מונה כ-800 כוורות המפוזרות בשטחי מרעה וחקלאות מאזור השרון ועד הגליל המערבי. לקראת חנוכה מקיימת המכוורת משלוחי דבש, ביניהם- דבש הדרים, דבש פרחי בר, שיזף ועוד.
לפרטים והזמנות: 04-9861466, yfw.co.il


טעימות דבש במכוורת אופיר באלון הגליל, צילום: אדוה אופיר

מכוורת "דבש מכמנים" - מתמחה במוצרי בריאות מן הכוורת לצד דבש זני מפריחת הגליל המערבי. ניתן לרכוש את המוצרים בחנות המכוורת או במשלוחים.
לפרטים והזמנות: 052-2476768, 04-9881337

מכוורת "יערת הדבש" באלוני אבא- יקיימו מכירת דבש ובהתאם להנחיות יתקיימו סיורים במכוורת.
לפרטים: 054-4437402, 052-3576500

מכוורת "הבוסתן" בפקיעין - הדבוראי ג'מאל חיר הקים את המכוורת בשנת 1977. ניתן לבקר במכוורת באוויר הפתוח על פי מסורת האירוח הדרוזית ולקנות דבש במכוורת. פעילויות יתקיימו בהתאם להנחיות הממשלה.
לפרטים והזמנות: 052-2477897

"הכוורת" מבית שי ספקטור בכפר רות- המכוורת נוסדה בשנת 1979 וכיום היא אחת המכוורות הגדולות בישראל, עם כוורות הפזורות מנחל צאלים ועד רמת הגולן. בחנות הבוטיק כ- 13 סוגי דבש זני, ביניהם: פרחי אקליפטוס אביבי וקיצי, אשל, תלתן, זעתר, שלמון, דרדרי הגולן, מרווה וקורנית, הדרים, עץ השיזף ועוד.
לפרטים: 08-9762082, 052-3211360 ובאתר  Hakaveret@biz


דבוראי שי ספקטור, צילום: הכוורת כפר רות

מכוורת "משק לין" בכפר בילו א'- ניתן להגיע לחנות משק לין ולרכוש ממוצרי הכוורת והדבש. משלוחים יתבצעו באזור רחובות, ראשון לציון והסביבה. מרכז המברים יפעל בהתאם להנחיות הממשלה.
לפרטים: 054-2207965

מכוורת "זמרת הארץ" בקיבוץ שעלבים- הדבוראי אליעזר רייכמן מציב את כוורותיו בין פריחות חבל מודיעין, ניתן לרכוש מגוון סוגי דבש, ביניהם- תלתן, פרחי בר, קוצי דרדר, פרחי קיץ, שלמון, אקליפטוס.
לפרטים- 050-6982681

מכוורת "פורת" בעין יהב בערבה התיכונה- מקיימת מכירה בחנות הבוטיק ומשלוחי דבש לכל חלקי הארץ,-דבש זני בטעמים שונים: אשל הערבה, פרחי בר, אקליפטוס, חרחבינה, אבוקדו ועוד.
לפרטים והזמנות: 058-5666032, באתר- www.porat.farm


דבוראי רן פורת, צילום: מכוורת פורת עין יהב

אוטובוס הדבש BEEBAR של מכוורת מרדכי גולן במושב גילת בנגב - מזמין לקנייה ישירה במכוורת או משלוחים, של מגוון סוגי דבש מפרחי הנגב הצפוני והמערבי. בין זני הדבש: הדרים, אקליפטוס, אבוקדו, חמניות, פרחי בר וכותנה.
לפרטים- 052-7772291

'דבש נגוהות' בנגוהות- מציעים במשלוחים דבש במגוון טעמים: בר, הדרים, אקליפטוס, אבוקדו, תלתן, בצל, שיזף וכן "הדבש הלבן" שזכה בתחרות בחירת השפים. בנוסף מייצרים במקום, שיכר דבש בסגנון בירה וכן מוצרי קוסמטיקה מדבש.
לפרטים והזמנות- www.negohoney.co.il

בית הדבש והדבורה בקיבוץ יד מרדכי- ניתן להגיע לחנות הדבש בבית הדבש והדבורה. פעילות תתקיים בהתאם להנחיות הממשלה.
לפרטים- 08-6720485, 052-3923104

מכוורת "בית הדבש" במושב קדש ברנע בדרום- הוקמה בשנת 2002 על ידי אדוארד ואירינה פיליפוב, שעלו לארץ מאוקראינה, שם עסקו בדבוראות, והחליטו להמשיך זאת גם בישראל. בבית הדבש ניתן לקיים מפגש עם דבוראי על פי ההנחיות ולרכוש סוגי דבש ומוצרי כוורת.
ניתן לבצע משלוחים. לפרטים והזמנות- 08-6558992


דבוראי אדוארד פיליפוב - מכוורת בית הדבש בקדש ברנע, צילום: ארקדי רסקין

על פי נתוני 'מועצת הדבש', כי צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ- 5,000 טון של דבש ממוצע בשנה. כיום פועלים בישראל כ-510 דבוראים המטפלים ב-120 אלף כוורות, מתוכן מוצבות 80,000 כוורות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה.

הפעילות במרכזי המבקרים של המכוורות תתקיים על פי שינויים בהנחיות הממשלה. ניתן לטעום דבש זני, וללמוד מפי הדבוראים על עולמה הקסום של דבורת הדבש ועל חשיבותה כמאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת (הפרייה) 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם ואחראית על ייצור המזון מן הצומח.

זאב מידן, מנכ"ל מועצת הדבש: "בצל משבר הקורונה אני קורא לציבור דווקא עכשיו, לרכוש תוצרת חקלאית ישראלית לקראת חג החנוכה. ניתן להגיע למכוורות ולרכוש דבש טהור, טעים ובריא, ישירות מהדבוראים ובכך לעודד את החקלאות בארץ".

מועצת הדבש והדבוראים מאחלים חג חנוכה שמח ומתוק כדבש!
פרטים נוספים באתר מועצת הדבש- www.honey.org.il

פורסם בחדשות