הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


סכנה לציבור: ארבע מכונות לחותמות מזויפות על ביצים נתפסו ברשות הפלסטינית


פקחים של מועצת הלול איתרו הלילה שני מוקדים לזיוף חותמות על ביצים אסורות למאכל בכפר בילעין. אלפי ביצים שכבר הוחתמו הוברחו לשטח ישראל שעות ספורות לפני תפיסת המכונות. ''ביצים אלו שאינן מפוקחות תברואתית מסכנות את בריאות הציבור וישנה סבירות גבוהה שהן נגועות בחיידק הסלמונלה''

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  16-01-2020


Responsive
המחסן בו אוחסנו הביצים בתנאי הגיינה ירודים, צילום: באדיבות המועצה לענף הלול

תחת אבטחה ובסיוע של גדוד שחר של צה״ל (פלוגת חץ - חילוץ והצלה), ביציו הלילה פקחי מועצת הלול פעילות בכפר בילעין שבתחומי הרשות הפלשתינאית,  במהלכה נכנס הכוח לשני מוקדים שונים בתוך הכפר על מנת לאתר מכונות לזיוף חותמות על ביצי מאכל. על פי החשד, הביצים סומנו עם חותמות מזויפות של משווק מורשה בישראל ונמכרו בארץ ללא פיקוח.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים  הצטרפו אלינו לפייסבוק

במוקד הראשון נתפסו במחסן מתחת לביתו של החשוד שתי מכונות מסוע להחתמת חותמות על ביצי מאכל. המכשירים הוחרמו והחשוד נעצר ונלקח לחקירה. בהמשך הלילה אותר מחסן נוסף סמוך ללולי הטלה בכפר, שם נמצאו שתי מכונות החתמה נוספות. המכונות הוחרמו והחשוד נעצר ונלקח לחקירה.

Responsive
המכונות להחתמת הביצים, צילום: באדיבות המועצה לענף הלול

הפקחים נדהמו לגלות את התנאים המזעזעים בהם הוחזקו הביצים במחסנים לפני הברחתן להפצה בשטחי מדינת ישראל. אלפי ביצים שהוחתמו בחותמות המזויפות הוברחו לשטח ישראל שעות ספורות לפני תפיסת המכונות ולעומת זאת לצד המכונות נמצאו גם כ-36 אלף ביצים שטרם הוחתמו.

בסיום הפעילות ובמהלך היציאה מהכפר נתקל הכוח בהפרות סדר של חסימת צירים ויידוי אבנים. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

Responsive
מפעל מאולתר להחתמת ביצים אסורות למאכל, צילום: באדיבות המועצה לענף הלול

מהמועצה לענף הלול נמסר: פקחי המועצה לענף הלול פועלים בכל שעות היממה על מנת למנוע הברחות ביצי מאכל משטחי הרשות הפלשתינאית לתוך שטחי מדינת ישראל, בשיתוף פעולה מלא עם השירותים הווטרינרים בכלל, ירושלים בראשות אסף בריל ובני ברק על מנת למנוע הגעת הביצים המסוכנות לבתים. ביצים אלו שאינן מפוקחות תברואתית מסכנות את בריאות הציבור וסבירות גבוהה שהן נגועות בחיידק הסלמונלה. אנו מבקשים מהציבור לרכוש ביצים רק במקומות מסודרים ולהימנע מרכישת ביצים מדוכנים בשווקים, רכבים חולפים וחלוקה בבתים.

פורסם בחדשות