הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


שר הביטחון בנט אישר הכרזה על 7 שמורות טבע חדשות ביהודה ושומרון


לאחר ביצוע ההליך המנהלי, יעברו השמורות החדשות הליך פתיחה לציבור. שבע השמורות החדשות יוכרזו במערת אריאל, נחל אוג, ואדי מלחה, נהר הירדן הדרומי, בתרונות, נחל תרצה, ערבות הירדן + רותם משכיות. החברה להגנת הטבע: ''צעד בכיוון הנכון ויש לברך עליו''

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  15-01-2020


Responsive
חלקו התחתון של נחל אוג בזמן שטפון, ברקע ים המלח צילום: אסתר ענברויקיפדיה

שר הביטחון, נפתלי בנט, אישר היום (ד') הכרזה על 7 שמורות טבע חדשות ביהודה ושומרון בשטחי C ובבקעת הירדן, לצד הרחבת 12 שמורות נוספות. מדובר בהנחיה למינהל האזרחי ביהודה ושומרון לקדם את המהלך, לאחר 25 שנים בהן לא קודם בשל היעדר אישור מהדרג המדיני.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים  הצטרפו אלינו לפייסבוק

מלשכת בנט נמסר, כי לאחר ביצוע ההליך המנהלי, יעברו השמורות החדשות הליך פתיחה לציבור ע"י רשות הטבע והגנים. שבע השמורות החדשות יוכרזו במקומות הבאים: מערת אריאל, נחל אוג, ואדי מלחה, נהר הירדן הדרומי, בתרונות, נחל תרצה, ערבות הירדן + רותם משכיות.

במקביל, יורחב שטחן של 12 שמורות קיימות במקומות הבאים: מצוק ההעתקים, נחל קנה, סרטבה, פצאל, אום זוקא, עינות צוקים, חרובה, הסלוודורה הפרסית, הר ג'דיר, קנה וסמר, ביצת ואדי מלחה, קומראן.

שר הביטחון נפתלי בנט: "היום אנחנו מעניקים חיזוק גדול לארץ ישראל וממשיכים לפתח את ההתיישבות היהודית בשטחי C. במעשים, לא במילים. באזור יהודה ושומרון אתרי טבע עם נופים מדהימים, אנחנו נרחיב את הקיימים ונפתח גם מקומות חדשים. אני מזמין את כל אזרחי ישראל לקום ולהתהלך בארץ, לבוא ליהודה ושומרון, לטייל, לגלות ולהמשיך את המפעל הציוני".

מהחברה להגנת הטבע נמסר בתגובה: "אמנם לא מדובר באישורים סופיים, אבל זהו בהחלט צעד בכיוון הנכון ויש לברך עליו. על מדינת ישראל חלה האחריות לשמור ולהגן על הטבע, בכל חלקי הארץ. אנו מקווים שצעד זה ילווה גם בתקנים ובמשאבים הנדרשים, על מנת שהוא יוכל לצאת אל הפועל, בצורה הטובה ביותר".

‏אני נרגש לבשר לכם שהבוקר אישרתי לראשונה מאז הסכמי אוסלו,‏הכרזה על 7 שמורות טבע חדשות בשטחי יהודה ושומרון!בוצע....

פורסם על ידי ‏נפתלי בנט - Naftali Bennett‏ ב- יום רביעי, 15 בינואר 2020

פורסם בחדשות