הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


לקראת מזג האוויר הסוער, חברת קנט פתחה חדר מצב


קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, פתחה חדר מצב והנחתה את החקלאים כיצד להתמודד עם הסערה הצפויה בימים הקרובים. באירועים דומים בעבר נפגעו מאות משקים חקלאיים והקרן פיצתה את המגדלים בעשרות מיליוני שקלים

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  07-01-2020


Responsive
נזקים בפרדס אשכוליות, צילום באדיבות: קנט - הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות

לקראת מזג האוויר הסוער והגשמים הרבים הצפויים החל מהלילה אל תוך סוף השובע, קנט - הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, פתחה חדר מצב לטיפול בפניות הצפויות להגיע כתוצאה מנזקי מזג האוויר העלול לפגוע בגידולים החקלאיים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו אלינו לפייסבוק
 
במקביל הנחתה קנט את המגדלים בכל רחבי הארץ להיערך לרוחות העזות הצפויות וכן למשקעים הרבים. בכלל זה בקנט הנחו את המגדלים לחזק את החממות וכן את יריעות הפלסטיק והפוליאתילן המשמשות לכיסוי החממות ותעלות הרוח. זאת במטרה למנוע קריסה של החממות, וכן למנוע חדירתם של קור ומשקעים לחממות, העלולים להשמיד לחלוטין את היבולים.

בקנט מזכירים כי בסערות דומות לזו הצפויה אשר התאפיינו גם הן בכמות גדולה מאוד של משקעים, קור ורוחות עזות בכל רחבי הארץ, התקבלו בחברה מאות הודעות נזק של חקלאים.

עיקר הפגיעות שנגרמו היו לגידולי הירקות וכן למטעים שונים ברחבי הארץ. הנזקים נגרמו בעיקר כתוצאה מהרוחות שגרמו לנשירה נרחבת של פרי, הצפות של שטחי גידול, נזקי ברד לגידולים וקריסה של בתי צמיחה. במקרים דומים הגיע סכום הפיצויים ששילמה קנט למגדלים לעשרות מליוני שקלים. בחלק מהמקרים היקף הנזקים שגרמה סערה אחת עוצמתית היה שווה לרבע מהיקף כלל נזקי הטבע לחקלאים באותה שנה. 

 פורסם בחדשות