הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


יין ורוטב דגים: התפריט המועדף על הרומאים מלפני 2000 שנה נחשף באשקלון


לא רק פיצה ופסטה – בריכות להכנת רוטב דגים נחשפו לאחרונה בחפירות ארכיאולוגיות באשקלון, ומגלות לנו מה היו ההעדפות הקולינריות של הרומים והביזנטים שישבו כאן לפני 2000 שנה. במקום התגלו גם גתות לייצור יין ומתקנים עתיקים נדירים להכנת ציר הדגים, שהיה פופולארי מאוד. ביום ראשון, א' חנוכה תפתח רשות העתיקות את החפירה לביקור הציבור ללא תשלום

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  18-12-2019


Responsive
בית היוצר של קנקני היין, צילום: אסף פרץ - רשות העתיקות

בריכות להכנת רוטב דגים (גֶארום), מהיחידות הידועות במזרח אגן הים התיכון, נחשפו לאחרונה בחפירות רשות העתיקות בדרום העיר אשקלון. בחפירות התגלו עדויות להעדפות הקולינריות של הרומים והביזנטים שישבו כאן לפני 2000 שנה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים  הצטרפו אלינו לפייסבוק

החפירות נערכות במימון עיריית אשקלון והחברה הכלכלית אשקלון לפני הקמת פארק אקו-ספורט, והשתתפו בהן בני גרעין נחל מקיבוץ יד מרדכי ותלמידי בי"ס מקיף ו' באשקלון, ששטח החפירה מצוי ממש מאחוריו.

Responsive
מבט כללי של אתר החפירה, צילום: אסף פרץ - רשות העתיקות

"הרבה לפני הרוטב של הפסטה והפיצה, המטבח של הרומאים הקדומים התבסס על ציר דגים'' אומרת ד"ר טלי אריקסון גיני מרשות העתיקות. ''מקורות היסטוריים מספרים על ייצור רוטב הדגים המיוחד, ששימש תבלין בסיסי למאכלים בתקופה הרומית והביזנטית בכל אגן הים התיכון. מספרים שהצחנה שהיתה כרוכה בהכנתו הרחיקה את אזורי הייצור שלו לשולי היישובים, ואכן, גם במקרה זה, נמצאו המתקנים במרחק של כ-2 ק"מ מאשקלון העתיקה".

לדברי אריקסון-גיני, "זו תגלית נדירה באזורנו. מוכרים רק מתקנים בודדים מסוג זה במזרח אגן הים התיכון. הכתובים אף מספרים שהיה גארום יהודי כשר. חשיפתו של מתקן כזה באשקלון מעידה על כך שהטעם הרומאי נדד לרחבי האמפריה לא רק בפריטי הלבוש, אלא גם בהרגלי האוכל".

Responsive
מתקני תעשיית הדגים, צילום: אסף פרץ - רשות העתיקות

עם השנים ננטש האתר הרומי, אך התנאים הטובים שמציע האזור לגידול ענבים איכותיים ליין נותרו בעינם, ובמאה ה-5 לספירה, בתקופה הביזנטית, החל לפעול במקום מנזר שנראה כי התפרנס מתעשיה זו; במקום נבנו 3 גתות וכנסיה מפוארת. זו, אמנם לא שרדה, אך פריטים מתוכה, כגון פריטי שיש מעוצבים וחלקי פסיפס מרשימים שעיטרו אותה, נמצאו באתר. לא רחוק מהגתות נחשפו גם שרידי בית יוצר ענק לקנקני חרס, אשר שימשו לשיווק היין. נראה כי היין שווק לייצוא.

Responsive
גתות היין מהתקופה הביזנטית. צילום: אסף פרץ - רשות העתיקות

Responsive
פסיפס ששימש לריצוף הכנסיה העתיקה. צילום: ענת רסיוק - רשות העתיקות

Responsive
פריטי שיש מהכנסיה הביזנטית שפעלה במקום, צילום: ענת רסיוק - רשות העתיקות

לדברי ד"ר אריקסון-גיני, האתר, ששימש כאזור תעשייה לאורך מספר תקופות, ננטש שוב לאחר הכיבוש המוסלמי במאה ה-7 לספירה, ולאחר מכן התיישבו במקום משפחות נוודים - ככל הנראה באוהלים, ואלה פרקו את חלקי האתר השונים ומכרו את החלקים העתיקים כחומרים לבנייה בעבור כסף. עדויות לפעילות זו נמצאה בבורות האיגום של הגתות אשר הפכו לבורות אשפה, ובהם כמות גדולה של עצמות חיות גדולות, כגון חמורים וגמלים.

Responsive
ארכיאולוגיות רשות העתיקות בוחנות את מגש השיש של מזבח הכנסייה העתיקה. צילום: ענת רסיוק - רשות העתיקות

החפירה, במימון החברה הכלכלית אשקלון מתקיימת לקראת הקמת פארק אקו-ספורט גדול ובו מתוכננים בריכה מלאכותית, אצטדיון ומתקנים נוספים לרווחת התושבים.

ראש העיר אשקלון, תומר גלאם, בירך על הממצאים החשובים והוסיף: "אשקלון היא אחת הערים הקדומות בעולם, ומפעם לפעם אנחנו מקבלים הוכחה לכך. המדובר על חשיפה באחת השכונות החדשות והיפות בעיר, דבר שיוצר שילוב מיוחד בין העבר העשיר של העיר לבין ההווה המתפתח והעתיד המתקדם שלה".

ביום א', 22.12.2019, נר ראשון של חנוכה, תפתח רשות העתיקות את החפירה לביקור הציבור ללא תשלום בשעות 12:30-16:30. מיקום החפירה: מאחורי בי"ס מקיף ו', אשקלון.
פרטים בדף הפייסבוק "רשות העתיקות – לגעת בעבר".

פורסם בחדשות