הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


עו''ד עמית יפרח נבחר לתפקיד מזכ''ל תנועת המושבים


בשנים האחרונות שימש עו''ד יפרח כיועץ המשפטי ויו'ר אגף קרקעות בתנועת המושבים, והוביל את תחום הקרקעות והאגודות שיתופיות במגזר המושבים. הוא מחליף בתפקיד את מאיר צור שכיהן בתפקיד מזכ''ל התנועה במשך תשע שנים

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  01-12-2019


Responsive
עו''ד עמית יפרח, צילום: באדיבות תנועת המושבים

מועצת תנועת המושבים בחרה בעו״ד עמית יפרח לתפקיד מזכ''ל התנועה, במקום מאיר צור שפרש מתפקידו, לאחר שכיהן בתפקיד במשך 9 שנים. בשנים האחרונות שימש עו''ד יפרח כיועץ המשפטי ויו״ר אגף קרקעות בתנועת המושבים והוביל את תחום הקרקעות והאגודות שיתופיות במגזר המושבים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים  הצטרפו אלינו לפייסבוק

בין השאר הוביל עו"ד יפרח את מאבקי המושבים בוותמ״ל - הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור), שבשנים האחרונות ניסתה להפקיע שטחים חקלאיים רבים מידי המרחב הכפרי לטובת בנייה עירונית, וכן מאבקים בנושאים כגון עדכון תמ״א 35 והקמת הבית השלישי בנחלה. הוא הוביל את החתמת בעלי הנחלות במושבים על חוזי החכירה לדורות והאפשרות לרישום הנחלה בטאבו, לראשונה מאז קום המדינה. בנוסף הוא מכהן גם גם כנציג ההתיישבות במועצת רשות מקרקעי ישראל.

עו"ד עמית יפרח (45) הינו בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדיניות ציבורית. הוא בן למשפחה חקלאית ממושב אוהד שבעוטף עזה וכעת מתגורר במושב ערוגות בדרום.

תנועת המושבים היא התנועה הגדולה והחשובה ביותר במגזר המושבים בישראל וחברים בה 254 מושבים, שבהם מתגוררים 130 אלף נפש.

מאיר צור, מזכ"ל תנועת המושבים היוצא אמר: "לאחר תשע שנים החלטתי לסיים את תפקידי כמזכ"ל תנועת המושבים. אני מודה מקרב לב לתנועה, למוסדותיה ולעובדיה, וכמובן לתושבי המושבים, על תקופה זו, תשע שנים זו תקופה ארוכה, בה הייתה לי הזכות הענקית לעמוד בראש התנועה המפוארת שלנו. פעלנו ללא לאות ובעבודה קשה, מקצועית וערכית. החזרנו את תנועת המושבים למרכז העשייה וההתנהלות אל מול השלטון המרכזי. אני יוצא מהתנועה בתחושת גאווה וסיפוק גדולים.''

''אני מאחל בהצלחה למזכ"ל הנבחר עו"ד עמית יפרח. עמית הוא איש מקצוע בכל הקשת הרחבה של האתגרים עמם מתמודדים המושבים וחשוב מזה, עמית הוא איש ערכי מהמעלה הראשונה. מהיום עמית הוא המנהיג של המושבים בישראל ואני חש גאווה גדולה על שהוא זה שממשיך את הדרך ועומד בראש התנועה שלנו". הוסיף מאיר צור.

עו״ד עמית יפרח: ״אני מודה למאיר צור על שנים רבות בהובלת התנועה והמרחב הכפרי ומתכון להוביל את תנועת המושבים לאתגרים הרבים שלפנינו, ובהם: חיזוק החקלאות וההתיישבות, בו אני רואה אינטרס לאומי מהמעלה הראשונה. את תפקידי אעשה מתוך תחושת שליחות ולטובת המרחב הכפרי כולו".

פורסם בחדשות