הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


ארבעה חודשים אחרי שנמצאה פצועה, צבת הים 'תורון' חוזרת לטבע


הבוקר הצבה שוחררה אל הים, במבצע משותף של יחידת השיטור הימי ורשות הטבע והגנים, לאחר שטופלה במרכז להצלת צבי ים. רשות הטבע והגנים: ''מברכים על שיתוף הפעולה עם הציבור שמגלה עירנות לצבי ים במצוקה, ומודים למשטרת ישראל והשיטור הימי''

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  17-10-2019


צילום: דוברות המשטרה ורשות הטבע והגנים

צבת הים החומה ״תורון״, שנמצאה פצועה בחודש יוני השנה בים מול חופי תל אביב, הוחזרה הבוקר (ה') לטבע, ע''י שוטרי יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל ופקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים  הצטרפו אלינו לפייסבוק

הצבה נמצאה לפני ארבעה חודשים כשאחת מגפיה הקדמיות  מסובכת בחוט דייג, ו נפוחה מאוד. אזרח עירני דיווח על כך מיד למוקד החירום של רשות הטבע והגנים ובמקביל שוטרי השיטור הימי של משטרת ישראל, אשר היו בפעילות שגרתית במקום, הבחינו במתרחש, מיהרו להעמיס את הצבה לסירתם והעניקו ל״תורון״ טיפול ראשוני, עד למסירתה לידי פקחי הרשות שהעבירו אותה למרכז להצלת צבי ים.

במרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים, ערכו ל״תורון״ סדרת בדיקות לרבות בדיקת CT במרפאתו של הוטרינר ד"ר צחי אייזנברג והעניקו לה טיפול מקצועי מציל חיים לרבות השגחה וטיפול בחדר טיפול נמרץ. עם השלמת שלב הטיפול המציל חיים , הועברה לבריכה בחצר הטיפולים להמשך טיפול והשגחה רפואית עד החלמתה המלאה ושחרורה היום לביתה הטבעי, כשהיא כשירה לחזור לים.

מהמשטרה נמסר: "פעילות הצלת חיים בים, הן של בני אדם והן של בעלי חיים, הנה מהמעלה הראשונה ולשמה אנו פועלים סביב השעון"

מרשות הטבע והגנים נמסר: ״אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם הציבור שמגלה עירנות לצבי ים במצוקה ומודים למשטרת ישראל והשיטור הימי, שהינם גורם משמעותי בסיוע לשמירת טבע בתווך הימי.״

בתוך כך מדגישים ברשות כי בכל מקרה בו נתקלים בצב ים פצוע על חוף הים או בלב ים יש לדווח על כך מיידית לרשות הטבע והגנים באמצעות מוקד הפעיל 24 שעות ומספרו 3639* על מנת שיוכלו לטפל בכל מקרה באופן המקצועי והמתאים ביותר. חשוב ביותר לא לנסות להסיר את הפסולת או/רשתות הדייג מהצבים לבד וגם לא להחזירם חזרה לים מבלי שנבדקו קודם על ידי פקחי רשות הטבע והגנים והמרכז להצלת צבי ים".

 "פורסם בחדשות