הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


לראשונה בישראל: משרד החקלאות הקים מאגר של חברות הזנק בתחום האגרוטק


32 חברות סטארט-אפ מצטיינות נבחרו על ידי משרד החקלאות כחברות חדשניות פורצות דרך בתחום החקלאות. המטרה - לקדם את תעשיית האגרוטק הצעירה במגזר החקלאי ולעודד משקיעים פוטנציאליים להשקיע בחברות הסטארט-אפ הישראליות

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  09-09-2019


Responsive
צילום: יח''צ - באדיבות חברת ההזנק פלנטארק-ביו

כולן צעירות, כולן חכמות וכולן בדרך למהפכה הבאה באגרוטק: משרד החקלאות הקים מאגר של המצטיינות מחברות הסטארט-האפ, בהליך תחרותי, בו נבחרו 32 החברות המובילות שהציעו את המוצרים הטובים ביותר בתחום החקלאות, תוך בחינת כלל ההיבטים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים  הצטרפו אלינו לפייסבוק

המאגר הוקם במטרה לקדם את תעשיית האגרוטק הצעירה במגזר החקלאי ולעודד משקיעים פוטנציאליים להשקיע בחברות הסטארט-אפ הישראליות הפועלות בענפי החקלאות.

רשימת החברות המצטיינות תהיה זמינה באתר משרד החקלאות, ובפרט עבור משקיעים פוטנציאליים מהארץ ומהעולם. החברות המצטיינות ובעלות הפוטנציאל חולקו ל-11 נושאי משנה נבחרים, ביניהם: ביוטכנולוגיה, רובוטיקה ומיכון, הגנת הצומח, מערכות עסקיות לחקלאות, חקלאות ימית, בעלי חיים, תוכנות וסנסורים, פתרונות IT ועוד.

למשרד החקלאות מגיעות משלחות מדעיות ועסקיות, שרי חקלאות ואוצר של עשרות מדינות המתעניינות בדור הבא של החקלאות הישראלית ובפיתוחים שיש בהם כדי להשפיע על העולם. משרד החקלאות יציג את הנבחרות שנמצאו כפורצות דרך בפני המשלחות העסקיות והממשלתיות שבאות למשרד החקלאות.

בין החברות ניתן למצוא את חברת "טרליס" המספקת מעקב וחיזוי אחר שרשרת האספקה של הפירות והירקות, משלב השדה ועד למדף בסופר; חברת "קרופקס" שמסייעת לחקלאים ברחבי העולם לחסוך בעלויות מים, תוך ניתוח אוטומטי של כמות המים המדויקת הנדרשת בחלקים השונים בשדות הגידול, המבוססים בין היתר על מבנה הקרקע ומידת הלחות; חברת "גראונדוורק אג-ביו" המפתחת מוצר המבוסס על פטריה כתוסף משפר ומחזק את הצמח; וחברת "אגרינת" המפתחת חיישן לזיהוי מזיקים על העץ.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל: "על אף שידוע לנו שברוב המדינות יש צורך בהתאמת הטכנולוגיה למדינה ולצרכים המקומיים בגלל השונות שיש בין התשתיות הפיזיות והטכנולוגיות הקיימות בישראל לבין מדינות העולם, במפגש של הנהלת המשרד עם חברות ומשלחות זרות שמתייעצות עם משרד החקלאות, באלו מוצרים וטכנולוגיות ישראליות רצוי להיעזר בהם, עתה יש בידינו דירוג מיהן החברות עם הפוטנציאל הגדול ביותר. אנו מקווים שהסיוע בפתיחת המאגר יסייע לחברות הישראליות הצעירות בחשיפה ובתקציב ממשלתי לקידום פיתוח מוצריהן".

ד"ר מיכל לוי, סמנכ"ל בכיר למינוף המו"פ והחדשנות במשרד החקלאות: "בחירת החברות לא הייתה קלה, ראינו טכנולוגיות ומוצרים מדהימים, שהם בדרך הנכונה לשימוש בפועל בשנים הקרובות, וחלקם נמצא בשלבים ראשוניים בלבד. הבחירה נעשתה על פי מספר קריטריונים שנבחרו מבעוד מועד, ובניהם: רמת החדשנות, האתגר הטכנולוגי הגלום ברעיון, מידת ההיתכנות להצלחת הפרויקט, מידת פוטנציאל התרומה למשק הישראלי, ולעולם יכולת בידול החברה ממתחרים ויכולת החברה והצוות. אנו שמחים על ההיענות שהייתה, כך שגם חברות קטנות קיבלו הזדמנות טובה לחשוף את מוצריהן".

שמות החברות הזוכות:
הגנת הצומח: גראונוורק אג ביו, סאיילוג, מטבוליק אינסייטס, אגרימץ.
מערכות עסקיות לחקלאות: טרליס (איי טי פי לאבס), אקולוג'יק, ריסול, סאן-דו.
ביוטכנולוגיה: סאליקרופ, פלנטארק ביו, אקובריד, סילריה, פריזם קריוג'ניקס.
תוכנות, סנסורים: קרופקס, סאטורס, אגרוסקאוט, טבעטרוניק, פלאנט דיטק, משק 76.
רובוטיקה ומיכון: מטומוישין, ערוגה, סירינג'קטור, קריסטל ויז'ן.
פתרונות IT: אגרינת, גש"מ.
חקלאות ימית: אקווינובו, אנזוטיק, ברוול, גיליאושן טכנולוגיות.
בעלי חיים: חרגול, חקלאות חרקים.
גידולים: סאן-בוסט.

פורסם בחדשות