הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


יקבי כרמל חוגגים את בציר 2019


חדשנות בקווי הפרמיום, מזג אוויר שהטיב עם הענבים והבטחת הכרמים החדשים - הבציר השנה חגיגי במיוחד עם 20 כרמים שיניבו לראשונה, כשהייחודי והמסקרן ביותר הוא כרם עמק הבכא שבצפון רמת הגולן

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  12-08-2019


Responsive
יקבי כרמל בציר 2019 - כרם ותיק בן 38 שנים מזן פטיט סירה בגבעת ישעיהו, צילום: אבי לוי

אוגוסט הגיע ואיתו בציר 2019 של יקבי כרמל, העתיד להימשך עד אחרי סוכות. השנה, הבציר התחיל בדיוק במועד, משום שמזג האוויר היטיב עם הכרמים; עונת החורף היתה גשומה וקרה במיוחד, עובדה שהשפיעה לטובה על איכות הענבים, גודלם וטעמם, והאביב והקיץ היו נוחים יחסית ואפשרו את הבשלתם של הענבים בקצב הטבעי להם.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים  הצטרפו אלינו לפייסבוק

הבציר השנה חגיגי במיוחד, שכן ליקב יש כ-20 כרמים שיניבו לראשונה השנה. הייחודי והמסקרן ביותר הוא כרם עמק הבכא שבצפון רמת הגולן, במורדות תל מחפיד, שנמצא בגובה של כ- 1000 מ' מעל פני הים - הגבוה ביותר מבין הכרמים של יקבי כרמל ומבין הכרמים הגבוהים בארץ, ומוקדש לזנים לבנים עם נגיעה של קברנה סוביניון. בכרם זה מגדלים בעיקר ענבים לבנים מהזנים ויוניה, גוורצטרמינר, סוביניון בלאן ופינו גרי וגם קברנה סוביניון , אשר מיועדים ליינות הפרמיום, ויש בו שימוש בטכניקות מיוחדות כגון שורשים עמוקים.

Responsive
יקבי כרמל בציר 2019 - הכרם בגבעת ישעיהו, צילום: אבי לוי

בכרמים נוספים של היקב נעשה שימוש במגוון טכניקות ייחודיות וחדשניות שיבואו לידי ביטוי בבצירים הבאים. כמו כן, נעשה שימוש בטכנולוגיות מחשוב מתקדמות לבקרה ודיוק בתחום הגנת הצומח וסביבת הגידול, כגון הפחתת ריסוס עשביה וטיפול בכרמים בדרך אקולוגית המשמרת את הקרקע.

בנוסף, השנה נכנס לעבודה קו קליטת ענבים חדש המיועד ליינות הפרמיום של יקבי כרמל, אשר יאפשר קליטה של עד 10 טון ענבים בשעה (בשונה מ90 טון ענבים בקו הרגיל) ומיועד אך ורק לקליטת ענבים מבציר ידני.

Responsive
יקבי כרמל - נטיעת כרם חדש בגבעת ישעיהו, צילום: אבי לוי

יפתח פרץ, היינן הראשי ביקבי כרמל: "אין ספק שעבורנו ביקבי כרמל תחילת הבציר הוא יום חג לכל דבר ועניין וכולנו נרגשים לגלות את הענבים. השנה מרגשת במיוחד שכן מזג האוויר בשנה החולפת עשה עמנו חסד, גם בכמויות אבל בעיקר באיכות הענבים, גודלם וטעמם. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לצוות הייננים המעולים שעובדים איתי: מיטל דמרי, מתן ציזלינג, דורון הרנס, וחיים וכטנהיים, שהמקצועיות שלהם מובילה את האיכות והמגוון של יקבי כרמל".

פורסם בחדשות