הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


סוף עונה במילופרי: האבוקדו שובר שיאים בגליל המערבי


שנה מצוינת לחברת מילופלרי, עם יבול שיא של כ-30 אלף טון של אבוקדו. לפי קצב הנטיעות החדשות בשנים האחרונות - היבול בשטחי החברה ישבור שיא נוסף ויגיע אף ל-40 אלף טון לעונה

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  06-08-2019


Responsive
אבוקדו מהגליל, צילום: באדיבות חברת מילופרי

ב-20 באוגוסט תיפתח רשמית בישראל עונת האבוקדו החדשה עם הזן שנקרא "גליל", בחודש ספטמבר תחל עונת הייצוא לשווקי העולם, בעיקר למערב אירופה, שתגיע לשיאה בחודשי החורף עם הזן הנחשק "האס" ותסתיים עם זן "ריד" עד לחודשים יולי-אוגוסט. וכך שנה אחר שנה וחוזר חלילה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים  הצטרפו אלינו לפייסבוק

בחברת מילופרי ממפעלי תשלובת מילואות אשר בבעלות קיבוצים ומושבים בגליל המערבי, מסכמים את עונת גידול האבוקדו של 2018-19 בסיפוק רב מאוד, עם יבול של כ- 30 אלף טון אבוקדו – שיא גידולים לעונה!.

בכנס הסיכום שנערך השבוע במילואות, נסקרו שלל ההיבטים המקצועיים והכלכליים של העונה והוענקו תעודות הערכה למגדלים מצטיינים בקטגוריות שונות, כגון: הכנסה לדונם, הכנסה לקילוגרם, כמות יבול לדונם ועוד.

תמיר פורת, מנכ"ל מילופרי מציין כי הייתה זו שנה מצוינת, שנת שיא בהחלט, ולפי קצב הנטיעות של השנים האחרונות, הצפי הוא כי בשנים הקרובות היבול בשטחי מילופרי אף יגיע ל- 40 אלף טון לעונה ושיאים נוספים ישברו. "75% מהפרי של העונה הנוכחית באיכות ייצוא והשאר משווק בערוצים השונים לצרכן הישראלי, המכור לחלוטין לפרי הירקרק והבריא ומוכן לרכוש ממנו יותר ויותר בכל שנה. ואכן בעונה הבאה ממשיכים המגדלים נטיעות חדשות של זנים מובילים להשגת עלייה נוספת בשטחים המניבים. עם הרחבת נטיעות האבוקדו לשטחים נוספים, אנו צופים תנובות הולכות וגדלות בעיקר של זן ה"האס" המועדף במסחר העולמי. מילופרי הפך זה מכבר למפעל שמרביתו אוטומציה ואנו נערכים לעלייה הדרסטית בכמויות היבול ודואגים לעדכון ושדרוג מתמיד של מערך האריזה", מסכם פורת.

Responsive
מימין: תמיר פורת – מנכ"ל מילופרי, איתן צבי – מנהל ייצוא אבוקדו ב"גליל אקספורט", יריב רנייה – מנהל המטע של קיבוץ כברי, ומוטי גדיש - מנהל השדה של מילופרי, צילום: באדיבות מילופרי

במפגש הסיכום השתתפו - און ברזילי מנכ"ל התשלובת, תמיר פורת מנכ"ל מילופרי והנהלת מילופרי, אנשי השיווק של היצוא והשוק המקומי, צוותי המגדלים, מנהלי המשקים והפעילויות החקלאיות בישובים, מדריכים מקצועיים, יו"ר שולחן האבוקדו – ראובן דור, מנהלי ענף הפירות במועצת הצמחים – משה ברוקנטל, רוני נקר ואחרים.

מטעי האבוקדו הראשונים בגליל המערבי ניטעו בשנות החמישים של המאה הקודמת. החל משנת 1963 החלו לארוז אבוקדו בבית האריזה שבמילואות. גל הנטיעות של סוף שנות השבעים הפך את הגליל המערבי לגורם מוביל בענף האבוקדו בארץ. תחת חברת מילופרי מעובדים מטעים המשתרעים על פני כ-25 אלף דונם, בהם מגדלים, בנוסף ל"האס" ול"ריד", גם את הזנים: אטינגר, פינקרטון, פוארטה, ארד, ארדיט ואחרים, תוך שמירה מוקפדת על איכות הסביבה, הימנעות מחומרי הדברה והירתמות לשיתופי פעולה עם ארגונים הפועלים להגנת הטבע ושמירה על בעלי חיים וצמחים הנמצאים בסכנת הכחדה.

פורסם בחדשות