הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

חדשות חקלאות, טבע, סביבה וההתיישבות הכפרית מדור החדשות


החקלאים: הסכם הסחר עם ארה''ב ישים סוף לחקלאות ולהתיישבות בגליל ובגולן


חקלאי הגליל והגולן מחו בפני ראש הממשלה נתניהו ושרי הממשלה נגד המו''מ על הסכם הסחר עם ארה''ב ודרישות ממשל טראמפ לייבא לישראל פירות וירקות ללא מכס. יו''ר התאחדות האיכרים: ''חושש שממשלת ישראל בדרכה לבצע ויתורים כואבים''

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  19-06-2019


Responsive
תפוחים מרמת הגולן, צילום: דורון לב - הפורטל לחקלאות טבע וסביבה

שלטי מחאה של חקלאי הגליל והגולן קיבלו את פניהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הממשלה, כאשר עשו את דרכם השבוע לישיבת הממשלה שהתקיימה ביישוב קלע ברוכים ברמת הגולן, במקום בו אמור לקום היישוב "רמת טראמפ".

» רוצים לקבל עדכונים נוספים  הצטרפו אלינו לפייסבוק

על השלטים שהוצבו בצומת מחניים, צומת השריון, צומת וואסט וצומת גונן, נכתב: "הכרה או עקירה?, ייבוא ללא מכס מארצות הברית = סוף החקלאות בגליל ובגולן".

החקלאים מתריעים כי במידה וממשלת ישראל תאשר את דרישות האמריקאים במסגרת המו"מ על הסכם הסחר, אין משמעות להכרה האמריקאית בגולן, שכן החקלאים ייאלצו לסגור את המשקים ובעצם לעקור את עצי הפרי ואת פרנסתם.

Responsive
מחאת החקלאים, צילום: באדיבות התאחדות האיכרים בישראל

יו"ר התאחדות האיכרים, דובי אמיתי, אשר יזם את המהלך: "לא ייתכן כי לצד ההכרה החשובה בגולן מתקיים מו"מ לחיסול החקלאות והתעשייה באזור אשר תייתר את ההכרה ותעקור את ההתיישבות בגליל ובגולן. אני חושש שממשלת ישראל בדרכה לבצע ויתורים כואבים אשר ישפיעו בצורה הרסנית על החקלאות וההתיישבות ברמת הגולן ובגליל. אני קורא לממשלת ישראל לנהוג באחריות, יש דרכים יצירתיות אחרות להגיע להסכמות".

במסגרת המו"מ דורשים האמריקאים לפתוח ליבוא ללא מכס שורה של מוצרים, ביניהם: 13 אלף טון תפוחים; 4,000 טון אגסים; 6,500 טון שקדים; 4,000 טון צ'יפס (תפוחי אדמה לתעשייה) ועוד ירקות קפואים, עגבניות ושורה של מוצרים המפרנסים משפחות רבות בחקלאות ובתעשייה ובמעגלים הסובבים אותן.