הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


יוצאים לחופשה ? בפנסיון מיוחד ידאגו לסחלבים שלכם


משתלות וונדי יארחו את הסחלבים היקרים לליבכם בפנסיון מיוחד הכולל טיפול מקצועי ואפילו בדיקת רופא שבועית. כך לא תצטרכו לסמוך על חברים וקרובי משפחה שעלולים להרוג לכם בטעות את הפרחים בגלל טיפול לא נכון

מערכת פורטל החקלאות  14-07-2013
רוצים לצאת לחופשה אך דואגים לגורל הסחלבים שלכם ? במקום לתת את מפתח הבית לשכנים או לסמוך על רצונם הטוב של חברים שעלולים להרוג לכם בטעות את הצמח עם טיפול לא נכון, פנסיון מיוחד לסחלבים במשתלות וונדי יאפשר לכם לצאת לחופש בראש שקט.

הפנסיון פועל במשתלות וונדי בעין ורד ושילת, שם ישנו חדר מיוחד לסחלבים עם האטמוספרה שמתאימה להם, ובו מקורות מים שיוצרים את הלחות המתאימה לסחלבים, כמו באזורים טרופיים מהם הם מגיעים. הצמחים העדינים זוכים לביקור שבועי של רופא צמחים, שבמידת הצורך יכול להעניק להם עזרה ראשונה ולאבחן את סוג המחלה במעבדה מקצועית.

לדברי אלון יד שלום ממשתלת וונדי, הזנת הסחלבים נעשית במים נקיים ומזוקקים. ''מתוך האחריות לבריאות של אורחי הפנסיון. אנו נמנעים מהשקיה במי ברז המכילים חומרים מזיקים שנמצאים בצנרת. לא כל אחד מסוגל לטפל בסחלבים. מדובר בצמחים עדינים ורגישים מאוד לעודפי מים וזקוקים לעוצמת אור נכונה''.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

הדאגה לסחלבים היא מעבר לעלותם הגבוהה שמסתכמת לפעמים במאות ואלפי שקלים לעציץ בודד. מגדלי סחלבים יכולים להעיד שלעומת צמחים אחרים הסחלב שובה בקסמיו את בעליו ויוצר תלות חזקה יותר משאר הצמחים.

משפחת הסחלבים Orchidacena הינה המשפחה הגדולה והעשירה בממלכת הצמחים בצורת פרחיה, יופיים וגיוונם. מספרם של מיני הסחלבים הידועים נע בין 25,000-30,000, צבעיהם פרוסים על כל גווני הקשת וצורתם רבגונית. יופיו, חושניותו ומחירו היקר הפכו את פרח הסחלב ליהלום שבכתר בין צמחי הנוי.

מידע והמלצות בנושאי גינון ניתן למצוא בסניפי משתלות וונדי בעין ורד בשרון, בשילת ליד מודיעין, ב"עד הלום" ליד אשדוד ובאתר עולם הגן: www.olamhagan.co.il