הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


עכשיו גם בגינה שלכם: פתרון ירוק נגד זבוב הפירות


לאחר שנים של מלחמות חורמה וריסוסים שלא צלחו במטרה להדביר את זבוב הפירות, פיתחה חברת ביופיד טכנולוגיה ייחודית להדברה איכותית ללא ריסוס. פריfree מבית ביופיד, ירחיק מהעצים שלכם את זבוב הפירות שגורם להם נזקים קשים, ויבטיח תנובת פרי נקיה מחרקים

מערכת פורטל החקלאות  28-5-2013

מתקן פריfree של ביופיד, צילום: יח''צ

מי עקץ את הפרי שלי? מגדלים עצי פרי בגינתכם הפרטית? מטפחים, מדשנים וממתינים בציפייה ליהנות מפרי עסיסי וטעים ? במקרים רבים, למרבה האכזבה, אתם מגלים כי מישהו הקדים ו"עקץ" את העץ והפרי נרקב ונפל. "פריfree" מבית "ביופיד", המצאה ישראלית חדשה, תרחיק מהעצים את זבוב הפירות, שגורם לנזקים נרחבים לגידולים, ללא צורך בהדברה רעילה. לאחר שנים של מלחמות חורמה וריסוסים שלא צלחו להדביר את זבוב הפירות הים-תיכוני, פיתח ד"ר נמרוד ישראלי, מומחה לאקולוגיה בעל שם, טכנולוגיה הדברה איכותית ללא ריסוס.

איך זה עובד?  פריfree הינו מתקן המיועד להדברה של זבוב הפירות הים-תיכוני וזבוב הזית שגורמים נזק רב לעצים. ברגע שהזבוב עוקץ את הפרי הוא ניזוק בצורה בלתי הפיכה ונרקב. שימוש במתקני פריfree להדברת הזבובים מאפשר הגנה מיטבית על פירות הגן, תוך שימוש במוצר איכותי ונוח שיעילותו נבדקה בעשרות אלפי דונמים מסחריים ברחבי הארץ ובשלל עבודות מדעיות בחסות משרד החקלאות. פיתיון ה-פריfree קוטל את זבוב הפירות ומזיקים אחרים באופן מיידי וללא צורך בתחזוקה של המתקן עד סיום מיכל הפיתיון לאחר כ- 150 יום. הפתיון חסר ריח והחלפתו מהירה וקלה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

חברת ביופיד מתמחה בהדברת זבוב הים-התיכון וזבוב הזית ומיצבה עצמה כמובילה בהדברה ידידותית לסביבה ללא ריסוסים. התוצאות הטובות והעדר הצורך לתגבר את ההדברה בריסוסים רעילים הפכו אותה לחברה מובילה בתחום. הידע והניסיון של החברה עומד כיום לרשות גננים מקצועיים ופרטיים.

פעילות ה-פריfree מבוססת על הדברה בשיטת משיכה-האכלה וקטילה של הזבוב, שיטה ייחודית המבוססת על טפטוף הפיתיון ולא על נידופו (שאינו בר שליטה). בשיטה זו בלבד הנוזל במיכל שומר על איכות אחידה לאורך כל תקופת הפעילות ועד סיומו. המתקן שטעון בפיתיון הפטנט הייחודי לו, יכול להגן על כל עצי הפרי הרגישים לזבובי הפירות ובהם: עצי הדר - קלמנטינה תפוז תפוז סיני, אשכולית ועוד, עצים נשירים - תפוח, אגס, אפרסק, נקטרינה, שזיף, משמש אפרסמון ועוד, וכן עצי זית.

המחיר: 44.90 ₪ למיכל 180 גרם (חומר פעיל ל-5 חודשים).
ניתן להשיג ב-פקע היפר גן וברשת המשביר לחקלאי