הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


סיר מרק בריא מהגינה הפרטית


בגינת הדגמה חדשה במשתלת הסוכה בכפר אז''ר תוכלו ללמוד ולהתנסות בשתילת ירקות וגידולם. ההדרכה ללא תשלום ע''י אגרונומים מנוסים

מערכת פורטל החקלאות  14-12-2012
גידול של צמחי מאכל בסביבת הבית, בגינה, בגג או על המרפסת מספק חומרי גלם של תבלינים וירקות עונתיים המתאימים בין השאר גם להכנת מרקים בחורף. גידול עצמי מאפשר שליטה מלאה על חומרי ההדברה והריסוסים וזאת בנוסף להנאה והסיפוק מהתהליך.

ישנם כיום מיני ירקות ותבלינים רבים שתורבתו ומתאימים לגידול בגינה הפרטית או המשותפת וגם באדניות קטנות. המבחר בזנים המתאימים לגידול ביתי הוא רב ומגוון - למשל בצל ירוק, סלרי, שומר, פטרוזיליה, עירית, צנונית, כרוב, כרובית, סלק אדום, עגבניית שרי, לפת, גזר וסוגי חסה שונים.

כדי להמחיש עד כמה קל לגדלם לבד בסביבת הבית, משתלת הסוכה הקימה גינת הדגמה הפתוחה למבקרים ללא תשלום, המיועדת לאלו החוששים מהמשימה ומאפשרת להתנסות בשתילה פיזית של ירקות ותבלינים בסיוע של אגרונומים מנוסים המדריכים כיצד לבצע את המשימה נכונה.

המבקרים יקבלו הדרכה בשטח והסברים כיצד יש לשתול את הצמחים, באילו מרווחים ובאיזה עומק, החל משלבי הכנת חלקת הקרקע או האדנית לקליטת הירקות, היכן למקם את הגידול בהתחשב בחשיפה לשמש, באיזו תדירות להשקות וכיצד להצליח ללא שימוש בחומרי הדברה.

הגינה ממוקמת במתחם "הגן הנסתר" של המשתלה, המספק פעילויות שונות לילדים. בגן שמשתרע על שטח של 1500 מ"ר ישנם בית עץ, אוטובוס ישן שהוסב לפינת משחק, ספריית ילדים בדגש על סיפורים עם תוכן אקולוגי, בריכות נוי ופינות חמד לישיבה.

הכניסה לגן ההדגמה חופשית לאורך שעות היום.
פרטים בטלפון: 03-5347239. ובאתר