הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


קולקציה חדשה של צמחי צורית חסכוניים במים


בשנה הראשונה יש להשקות אותם פעם בחודש ולאחר מכן אין צורך בהשקייה בכלל. צמחי הצורית מעניקים פתרון טבעי לכיסוי הקרקע ליד עצים, בסמוך לשבילי הליכה ובעציצים. הם יכולים להוות תחליף לאבנים או שבבי עץ. כמו כל צמחי הכיסוי הם קולטים חום ומסייעים במיזוג הטמפרטורות בחודשי הקיץ

מערכת פורטל החקלאות  15-5-2012
תאגיד המשתלות חישתיל מרחיב את היצע הצמחים החסכניים במים ומשיק קולקציה חדשה של צמחי צורית
(Sedum) פורחים ועמידים ליובש, בצבעי שוקולד, לימון, ורוד ועוד. בשנה הראשונה לאחר השתילה יש להשקות אותם פעם בחודש ולאחר מכן אין צורך בהשקיה כלל.

מני שדמי ממשתלות חישתיל אומר כי הייחוד של האוסף החדש הוא במגוון הרחב והמפתיע של צבעי העלווה של הצמחים ובטקסטורות השונות. המבחר הגדול מאפשר תצוגת גינה יפה וצבעונית במשך כל השנה. בחודשי האביב והקיץ פורחים זני הצורית השונים ומוסיפים צבע נוסף למופע המיוחד של הצמחים.

צמחי הצורית מעניקים פתרון טבעי לכיסוי הקרקע ליד עצים, בסמוך לשבילי הליכה ובעציצים. הם יכולים להוות תחליף לאבנים או שבבי עץ. כמו כל צמחי הכיסוי הם קולטים חום ומסייעים במיזוג הטמפרטורות בחודשי הקיץ.

בשנים האחרונות הפכה צריכת המים לשיקול חשוב בתכנון הגינה. צמחי הצורית מאפשרים לבעלי גינות ליהנות ממופע צבעוני לאורך כל השנה בלי להגדיל את חשבון המים. הם מתווספים למגוון זני הלבנדר וקולקציית הרוזמרין המומלצים לשתילה כצמחים חסכניים במים.

קולקציית הצורית נמכרת במארזי "תיקטק" של שישית צמחים קלים ונוחים לנשיאה. ניתן להשיג אותם במרכזי הגינון המובילים ברחבי הארץ.