הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


קורס לטיפוח חממת נוי ביתית


קורס חדש מכשיר חובבי גינון לטיפוח חממת נוי לגידול עצמי של פרחים, ירקות ותבלינים. לחממת הנוי מספיק שטח קטן בגינה, גג פנוי ואפילו חלק מהמרפסת שמוקדש למטרה זו. כך תוכלו להנות מירקות טריים גם כשהחורף נמצא בשיאו. החממה מאפשרת גידול צמחים רגישים בשימוש חסכוני במים ודשנים

מערכת פורטל החקלאות  8-2-2012
רבים היו שמחים לצאת החוצה בבוקר, לקטוף ירקות או תבלינים רעננים ולהכין מהם סלט רענן או מרק חם בחורף.

ישנם אינסוף סיבות ותירוצים למה אי אפשר להגשים את החלום. כולנו מכירים אותם - חסר מקום, ניסיון מר עם צמחים ששבקו חיים, חוסר זמן או כוחות לטפח את הצמחיה.

באירופה חממות הנוי הן חלק בלתי נפרד מבית המגורים ומספיק לכך שטח קטן בגינה, גג פנוי ואפילו חלק מהמרפסת שמוקדש למטרה זו. כך יכולים האירופים להנות מירקות טריים גם כשהחורף נמצא בשיאו.

מרכז ההדרכה חממית לגינון וחקלאות ביתית במושב בית יצחק הסמוך לנתניה פותח ביום שני, 20 בפברואר, קורס להכשרת חובבי גינון לטיפוח חממת נוי. המשתתפים ילמדו בארבעה מפגשים את כל הדרוש כדי להקים לעצמם גינה פרטית בגג או במרפסת: אלו ירקות, תבלינים וצמחי נוי כדאי לבחור לחממה בעונות השנה השונות, היכן למקם אותה מבחינת קרינת השמש, כיצד לשמור על טמפרטורה, לחות, אוורור, שתילה והתמודדות עם מזיקים בדרכים שונות.

לדברי מיכה נוה ממרכז ההדרכה "חממית", חממת הנוי היא פתרון אידיאלי לאנשים עם מוגבלויות או מבוגרים שנרתעים או מתקשים בעבודה בגינה רגילה. ניתן לבצע את רוב העבודות בחממת הנוי גם כשיושבים על כסא. מי שעושים את הצעד ומתרגלים לאכול ירק או תבלין נקי וטרי שגידלו בעצמם כבר לא ירצו יותר לחזור להרגלים הישנים.

פרטים והרשמה בטל: 050-3009328 (אדם גולני). מידע על חממות הנוי באתר