הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


צמח הסנסבריה - ''מטהר אוויר'' ירוק


הדינוזאורים נהגו ללעוס אותו כבר לפני 250 מיליוני שנה, הסינים מזהים בו 8 מעלות אלים ומשתמשים בו לגירוש רוחות רעות מהבית, וסוכנות נאס''א האמריקאית ראתה בו פתרון לתוספת חמצן לחלליות. תכירו את צמח הסנסבריה שכולל היום 21 זנים לטיהור אוויר. הפתעה נוספת שתוצג בביתן החדשנות בתערוכת Fresh AgroMashov

מערכת פורטל החקלאות  11-1-2012
צמח הסנסבריה משמש כפתרון ירוק ומהפכני לטיהור האוויר בבית ובמשרד ולטיפול בבעיות נשימה. מטהר האוויר הטבעי מגיע אלינו מהחממה של דניאל בן אברהם מתלמי אלעזר שגילה את הצמח ופיתח ממנו 21 גרסאות שונות. את הצמח המקורי גילתה סוכנות נאס"א האמריקאית, שהתעניינה בסגולותיו, שביניהן שחרור כמויות גדולות של חמצן ביחס לגודל הצמח (אידיאלי לפיתוח במקומות סגורים), בתהליך פוטו-סינתזה המתבצע ללא אור שמש, אלא בעזרת אורכי גל אדומים הזמינים בחושך. הצמח המקורי נחשב גם ל"חובב" רעלים הקיימים בסביבה, וצורך אותם לטובת מערכת שורשיו, כשבתמורה הוא פולט חמצן נקי לאוויר. אידיאלי למי שגרים בסביבה עירונית או מתועשת.

בקרוב יוצגו צמחי הסנסבריה במסגרת "ביתן החדשנות" של תערוכת Fresh AgroMashov 2012, כולל 21 גרסאות מצמח אחד, המתאפיינים בצורה גלילית ועלים רחבים. את הצמח המקורי תוכלו לאתר בזכות החוד העליון, ששרידים לקיומו (של הזן המקורי) אותרו בקיבתם של דינוזאורים שהתהלכו על פני האדמה לפני 250 מליון שנה.

בשיחה עם דניאל בן אברהם מתלמי אלעזר שפיתח את גרסאות צמח הסנסבריה, מתגלה כי אפילו סוכנות נאס"א "מפגרת" אחרי תורת הפנג שואי הסינית, שכבר לפני 2,500 שנה הכתירה את הצמח ב-8 מעלות האלים, בינהן בריאות, אריכות ימים ומזל, וממליצה להשתמש בו כנגד רוחות רעות: "לפי הפנג שואי, צמח שפרחיו נקטמים מתחיל בהליך גסיסה ובכך שואב את אנרגיית הצ'י (חיים) מסביבנו. מסיבה זו, הם ממליצים להוציא פרחים נובלים מהבית ולהכניס את צמח הסנסבריה למיגור האנרגיה הרעה. אמונה זו נסמכת כנראה על העובדה שחניתו של הצמח המקורי מקושרת אצל הסינים עם מזל. כמו כן הסנסבריה הינו צמח שמומלץ להניח בחדר השינה, שכן בניגוד לשאר הצמחים בעולם, הסנסבריה פולט חמצן בלילה ולא ביום, וכך אדם שישן לידו ייהנה מאספקת חמצן לאורך כל שעות השינה".

תערוכת 2012 Fresh AgroMashov
29.2-1.3.2012 בגני התערוכה ת"א. מחיר כניסה - 80 ₪
שעות פעילות: יום ד': 18:00-10:00; יום ה': 18:00-10:00

לפרטים נוספים: טל': 08.6273838, או באתר