הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


חגיגת חורף במשתלות גבעת ברנר


סוף שבוע של חגיגת חורף - מפגש על צמחים מחממים וממריצים לחיזוק המערכת החיסונית ושיפור זרימת הדם, הרצאה על בחירת רקפות וטיפוחן, תצוגת ענק של צמחי אמנון ותמר ורקפות במבחר זנים גדלים וצבעים. סוף שבוע 9-10 בדצמבר 2011

מערכת פורטל החקלאות  30-11-2011
החורף הגיע, האם אנחנו מוכנים לקראתו? ראשית עלינו להסתגל אליו מבחינת לבוש, חימום הבית ומקום העבודה וגם מבחינת התזונה המתאימה. שנית, הדיור שלנו - התריסים והחלונות מוגפים כנגד הקרה. מה קורה באויר הבית אותו אנו נושמים? כיצד נרענן אותו ונרחיק ממנו כימיקלים מזיקים וגורמי מחלות שונים. ומה עם הבריאות שלנו. האם אפשר להתחסן כנגד מחלות החורף טרם בואן? האם הרפואה הטבעית מספקת לנו צמחי מרפא כתוספים מתאימים להקל ולהבריא ממחלה חורפית ש"נחתה" עלינו? כיצד ניתן לשפר את הקשר הזוגי, לחזק את המערכת החיסונית, לשפר את העיכול ולהפחית במשקל והכל בדרך טבעית ובריאה?

על כל אלה ועל שאלות שבודאי תעלינה תוקדש הרצאה מיוחדת של ד''ר דוד בר, בנושא צמחים מחחמים בחורף קר. ההרצאה תתקיים ביום שישי, 9 בדצמבר בשעה 11:00 במשתלות גבעת ברנר.

"הצמחים המחממים" מחממים את הלב בעונה הקרה, אך לא רק אותו... הם תורמים לחיזוק המערכת החיסונית ומגבירים את קצב זרימת הדם ולכן גברים בתרבויות שונות משתמשים בהם לחיזוק האון. במפגש יחשוף ד"ר בר את סודות הצמחים המחממים, שידועים רק למיליארד סינים, מיליארד הודים ועוד מיליארד בארצות האיסלאם. רובם זמינים ולא יקרים וכל אחד יכול לגדל אותם בביתו ולהתרשם מהאפקטיביות של התוצאות.

במפגש יובאו דוגמאות לצמחי תבלין המתאימים לחליטות ממריצות כמו קינמון, ג'ינג'ר, הל, כורכום ועוד ואלו שילובים כדאי לעשות ביניהם. עוד יספר ד"ר בר על סגולות הרוזמרין, עלי עץ הזית, פלפל חריף, שום ובצל.

לאורך כל סוף השבוע של 9-10 בדצמבר תיערך במשתלות גבעת ברנר חגיגת חורף עם תצוגת ענק של מגוון זנים של אמנון ותמר ורקפות במבחר גדלים וצבעים.

ביום שבת, 10 בדצמבר, בשעה 12:00 תתקיים הרצאה ומצגת על בחירת רקפות איכותיות וטיפוחן כדי שניתן יהיה להנות מהן גם בחורפים הבאים.

הפסטיבל יערך בימים שישי ושבת 9-10 בדצמבר בין השעות 10:00-16:00.
הכניסה לפסטיבל ולמפגשים ללא תשלום.
באירוע תתקיים מכירה של רקפות ואמנון ותמר במחירי סוף השנה.
מומלץ להירשם מראש להרצאות בטל: 08-9443952
פרטים באתר משתלות גבעת ברנר