הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


''יפן בגן'' - קלאסיקה ואוונגרד של אומנות הפרח היפנית


איקבנה - אומנות הפרח, היא אומנות יפנית עתיקה שמקורה בפולחן דתי בודהיסטי, אשר עם השנים הפכה לנחלת הכלל. זהו עיצוב פרחים מינימליסטי המתבסס על ערכים של פשטות, איפוק ואסתטיקה. ההרצאה שתתקיים ב-30 בנובמבר בגן הבוטני בירושלים, תעמיק באומנות הפרח היפנית העתיקה ובמיוחד באחת האסכולות המובילות ביפן ומחוצה לה - איקבנה סוֹגֶצוּ

מערכת פורטל החקלאות  25-11-2011
הגן הבוטני האוניברסיטאי שבגבעת רם בירושלים מזמין את הציבור לסדרת ההרצאות המתחדשת "יפן בגן".
ביום רביעי, 30/11/2011 בשעות 19:00-20:30 תתקיים בגן הרצאה בנושא קלאסיקה ואוונגרד של אומנות הפרח יפנית, איקבנה: ממזבח בודהיסטי וטקס התה אל אבסטרקציוניזם מודרני.

איקבנה - אומנות הפרח, היא אומנות יפנית עתיקה שמקורה בפולחן דתי בודהיסטי. עם השנים יצאה איקבנה מהזירה הדתית והפכה לנחלת הכלל, וכיום היא משמשת לצרכים אסתטיים ודקורטיביים כאחד. זהו עיצוב פרחים מינימליסטי שמתבסס על ערכים של פשטות, איפוק ואסתטיקה. ההרצאה תעמיק באומנות הפרח היפנית העתיקה ובמיוחד באחת האסכולות המובילות ביפן ומחוצה לה - איקבנה סוֹגֶצוּ.

במסגרת המפגש נעמיק הכרותינו עם אומנות האיקבנה. נכיר כלים, אביזרים ואגרטלים ייחודים המשמשים לאומנות האיקבנה ונבין מושגי יסוד. האומן ידגים סידור הסגנון קלאסי של אסכולת סוגצו וכן סידור בסגנון חופשי.

מרצה: איליה בייביקוב, מורה לאיקבנה, בעל דיפלומה של מאסטר בדרגה "יועץ קבוע" מטעם איגוד המורים של סוגצו ביפן.

מחיר - 40 ₪, למנויי הגן הבוטני - 10 ₪, לחברי אגודה הידידות ישראל יפן - 30 ₪
פרטים נוספים בטלפון: 02-6794012

הגעה: הכניסה לגן היא משכונת ניות-רחוב בורלא 1, או מתחנת הדלק ניות אשר ברחוב הרצוג.

הגן הבוטני האוניברסיטאי נוסד בשנת 1953 והוא פנינה של טבע בלב ירושלים, מוקד לתיירות ובילוי ומרכז לחינוך והדרכה. בגן גדלים כ-10,000 מיני צמחים שונים ממגוון רחב של אזורים גיאוגרפיים בעולם. הגן משמש כבנק גנים ובו נשמרים צמחים בעלי ערך רב במטרה לשמור על תכונותיהם המקוריות ולמנוע את הכחדתם. בחממה הטרופית, גדלים צמחים מאזורים לחים וטרופים הזקוקים להגנה מפני האקלים הירושלמי. צמחים רבים בגני הנוי בישראל אוקלמו בארץ לראשונה בגן הבוטני. גידול הצמחים בגן מבוקר ונבדקת התאמת המינים השונים לשימוש בגננות, בייעור, בחקלאות וברפואה.