הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


מחדשים את הגינה ונפרדים מהעצים והצמחים ?


במשתלות וונדי מפעילים מרכז לתרומת צמחים ועצים עבור בסיסי צה''ל ומוסדות רווחה. בעלי הגינות, עיריות ומועצות אזוריות מוזמנים ליצור קשר עם המשתלה ולדווח על הצמחים והעצים שהם מפנים מהגינה כדי להעבירם למוסדות הזקוקים להם

מערכת פורטל החקלאות  22-11-2011
בעלי גינות שמחדשים את מראה הגינה נפרדים לא פעם מצמחים איכותיים במצב טוב כחלק מתהליך ההתחדשות. פעמים רבות מתקבלת ההחלטה לזרוק או להרוג צמחים כחלק משדרוג הגינה, או בשל חוסר היכולת להתמודד עם עץ שמפריע לסביבת הבית כשהוא הופך למפגע בשל גודלו.

במשתלות וונדי מפעילים מרכז לתרומת צמחים ועצים עבור בסיסי צה"ל ומוסדות רווחה. בעלי הגינות מוזמנים ליצור קשר עם המשתלה ולדווח על הצמחים והעצים שהם מפנים מהגינה כדי להעבירם למוסדות הזקוקים להם. במידה והצמח הנתרם סובל ממחלה, המשתלה תלווה את התרומה עם ייעוץ מקצועי ללא תשלום עד להחלמת הצמח.

המרכז לתרומת צמחים נוסד מתוך הראיה שאין צורך להרוג צמחים שניטעו, אם אפשר להעביר אותם הלאה לאלו החפצים בהם ולשפר את איכות הסביבה.'' אומרת אסתי ישראל ממשתלות וונדי''. מניסיוננו לכל עץ יש דרישה, במקום החדש הוא יכול לשמש כמקור צל לקירור בימי הקיץ החמים, לבידוד רעש, ספיגת פיח ולייצור חמצן.''

מעבר לפגיעה בעץ עצמו, לעיתים נעשה בתהליך החיסול שימוש לא אחראי בחומרים רעילים, שהם פתרון קל וזול, כדי להפטר מהעץ וממערכת השורשים. חומרים אלו הורסים את הסביבה, פוגעים בצמחים נוספים ויתכן שגם בבעלי חיים ומחלחלים למי התהום.

במרכז התרומות של משתלות וונדי מבקשים שלא לעקור את הצמחים המיועדים לתרומה לפני שנמצא להם בית חדש. גם ציוד לעיצוב או תחזוקת הגינה יתקבל בברכה. עיריות ומועצות אזוריות שמחדשות את הצמחים בגנים ובדרכים מוזמנות אף הן להשתתף בפרויקט.

המעונינים לתרום מוזמנים ליצור קשר עם אסתי בטל: 08-9765510