הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


''שניים שהם אחד'' - פסטיבל אמנון ותמר


מפגש מרתק על ערכם הבריאותי של פרחי מאכל ותצוגה של אלפי צמחים בפריחה וריחות משכרים. אטרקציה מיוחדת לטיולי משפחות וטיולי אופניים וטבע. 25-26 בנובמבר במשתלות גבעת ברנר. הכניסה חופשית

מערכת פורטל החקלאות  7-11-2011
צמחי אמנון ותמר הם מפרחי החורף המרתקים והמיוחדים, שהפכו בשנים האחרונות למובילים בגינון והפרטי והציבורי. הם מקשטים את הגינות והבתים בשלל גוונים בעונה הקרה ויכולים לשמש למאכל ולקישוט מיוחד של מנות ושולחנות אירוח. לעלי הפרחים ולחליטת אמנון ותמר תרומה לטיפול בילדים והתמודדות עם מחלות עור, דרכי הנשימה, זיהומים ואלרגיות.

בסוף השבוע 25-26 בנובמבר, יתקיים במשתלות גבעת ברנר פסטיבל "שניים שהם אחד". במשתלות יוצגו אלפי צמחי אמנון ותמר במגוון של שילובי צבעים וגדלים - מפרחים ננסיים בגודל של 2 ס"מ ועד לפרח ענק בקוטר של כ-12 ס"מ. בפסטיבל יחשפו זני אמנון ותמר עם ריחות וצבעים חדשים ובלתי מוכרים. הפסטיבל הוא אטרקציה מיוחדת לטיולי משפחות וטיולי אופנים וטבע.

פרחי האמנון ותמר מושכים את העין בצבעיהם המרהיבים ויוצרים כתם צבעוני בולט, חזק ומודגש בכל מרפסת ופינה בגן. קיימים סוגים רבים של פרחי אמנון ותמר המתאימים לשימושים שונים כמו שתילה באדניות ובמיכלים תלויים, גידול בערוגות, כיסוי שטחי אדמה כמרבדי פריחה, כריות צבע בין אבנים ועל טרסות ועוד. אנשי המשתלה יערכו בימי הפסטיבל הדרכות על בחירת אמנון ותמר, הכנת מאכלים וחליטות ורעיונות גינון.

הסתיו היא העונה המומלצת לשתילת אמנון ותמר כאשר ימי החום מאחורינו, אולם הקור החורפי לא הגיע. שתילה סתווית תביא לשני גלים של פריחה - הראשון לפני תחילת החורף והשני, העוצמתי יותר, באביב. בנוסף להרכבי הצבעים הייחודיים יש לפרח אמנון ותמר ריח חזק ונעים המוסיף לגן ותורם לחווית השהייה בחוץ ולאווירה.

פרחי אמנון ותמר משמשים כפרחי מאכל במסעדות יוקרה באירופה ומהווים אטרקציה עיצובית במסעדות עמי אסיה.

ביום שישי ה-25 בנובמבר בשעה 11:00 יערך מפגש בנושא שימוש בפרחי מאכל בכלל ובעלי אמנון ותמר בפרט למאכל. במפגש תציג ד"ר חיה פרידמן, חוקרת במכון וולקני, את ערכם הבריאותי של פרחי המאכל ותרומתם לעיכוב תהליכי זקנה.

נא להתעדכן באתר החברה. יתכנו שינויים בגלל מזג האוויר

הכניסה לפסטיבל ולמפגשים ללא תשלום.
מומלץ להרשם מראש להרצאות בטל: 08-9443952
פרטים באתר משתלות גבעת ברנר