הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


כדי להנות מחקלאות לא צריך לצאת מהעיר


כיצד להפוך לחקלאי עירוני? מרכז ההדרכה חממית בבית יצחק פותח קורס הכשרה למי שרוצים לטפח חלקה חקלאית בסביבת הבית ולגדל את מזונם בעצמם בשטח קטן, במינימום עלויות ובתהליך גידול בריא ונקי. קורס ה''ביו-פאלחה'' המשלבת חקלאות בסגנון הערבי המסורתי עם שיטות חקלאות ביולוגית טבעית, יפתח ב-11 בספטמבר במושב בית יצחק

מערכת פורטל החקלאות  2-9-2011
גינת הנוי או אדניות במרפסת אינם חייבים לשמש רק לצמחי נוי. עירוניים שמעונינים להפוך לחקלאים חובבים ולגדל את מזונם בעצמם, יכולים כעת להגשים את חלומם ולהנות מהחוויה החקלאית.

מרכז ההדרכה חממית בבית יצחק פותח קורס הכשרה המיועד לחסרי רקע מקצועי בחקלאות. הקורס יעסוק בהקניית עקרונות חקלאות ה"ביו-פאלחה", המשלבת חקלאות בסגנון הערבי המסורתי עם שיטות חקלאות ביולוגית טבעית. ה"ביו-פאלחה" נהנית מהיתרונות של השיטות השונות ומאפשרת קבלת שפע של מזון בשטח קטן, במינימום עלויות ובתהליך גידול בריא ונקי.

''החלום של עירוניים רבים לגדל את מזונם בעצמם הוא קרוב ובר השגה הרבה יותר מכפי שנדמה'' אומר לאדם גולני ממרכז ההדרכה חממית. ''ניתן להקצות לכך שטח בגינה או בגג או לחילופין להשתלב בפרויקט של גינות קהילתיות ברשות המקומית או באחד הישובים החקלאיים. העיסוק בחקלאות הוא חוויה מיוחדת וחושפת גם את הילדים לעולם המרתק ומעשירה את עולמם. המשפחה נהנית מירקות נקיים באיכות תזונתית גבוהה ולאורך זמן ניתן לחסוך כסף רב בקניית הירקות.''

הקורס בחממית יקיף את עקרונות החקלאות המסורתית, יצירת ושימור קרקע חיה ופוריה ושמירה על מרכיבים איכותיים באדמה, בחירת הירקות המתאימים לגינה ולעונה, זריעה בשיטות שונות, גידול במצע המנותק מהקרקע להגנה על הצמחים מפני מחלות, דישון בשיטות טבעיות עם קומפוסט, השקיה במים רגילים וב"מים אפורים" ממוחזרים ושמירה על האיזון האקולוגי.

מרכז ההדרכה של חממית במושב יצחק בבעלותו של מיכה נוה כולל תצוגה של חממות ביתיות ומתקנים לייצור קומפוסט בגדלים ושימושים שונים. מרכז ההדרכה עורך תוכניות הדרכה והשתלמות בנושאי חקלאות ונוי לקבוצות וליחידים כולל חיסכון במים, טיפוח הגינה הביתית, גינון אורגני, עצי פרי, צמחים פורחים וטיפוח המדשאה.

קורס חקלאות ביו-פאלחה יפתח ביום ראשון, 11 בספטמבר ויכלול שבעה מפגשים שבועיים.
לפרטים והרשמה, אדם : 050-3009328 אתר האינטרנט