הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


''נופרים'' - תערוכת צילומים בגלריה באוטובוס


בתערוכה צילומים של נופרים ופרחי מים שצולמו בבריכות הנוי בגן הנסתר שבמתחם משתלת הסוכה בכפר אז''ר. הם מתעדים את יופיים והדרם של הצמחים המרהיבים כשהם בשיא פריחתם. המבקרים בתערוכה יוכלו לשלב ביקור בתעורכה וסיור בין בריכות הנוי עם שושנות המים, דגי הנוי, צמחי הגדה, המזרקות והפסלים

מערכת פורטל החקלאות  21-6-2011
תערוכת צילומים חדשה נפתחה ב"גלריה האקולוגית לצילום באוטובוס" במשתלת הסוכה - בית ירוק בכפר אז"ר.

בתערוכה צילומים של נופרים ופרחי מים שצולמו בבריכות הנוי בגן הנסתר שבמתחם המשתלה. הם מתעדים את יופיים והדרם של הצמחים המרהיבים כשהם בשיא פריחתם. המבקרים בתערוכה יוכלו לשלב צפיה בצילומים וסיור בין בריכות הנוי עם שושנות המים, דגי הנוי, צמחי הגדה, המזרקות והפסלים.

שושנות המים ובריכות נוי הוא תחום ההתמחות העיקרי של משתלת הסוכה - בית ירוק ו"שיגעון" אישי של האגרונום שוני ענדא, מבעלי המשתלה, שליקט זנים מיוחדים במבחר גדלים וצבעים מאזורים שונים בעולם והתאים אותם לתנאי הגידול בארץ.

בגן הנסתר מעל 25 זנים של שושנות מים, מהם זנים הגדלים באופן טבעי באזורים טרופיים וכאלו הגדלים באזורים הקרירים של אירופה וצפון אמריקה. בין הבולטות שבהם: שושנת המים "קולורדו" המצטיינת בחריצותה: היא נפתחת מוקדם בבוקר ונשארת פתוחה עד שעות אחר הצהריים המאוחרות. הפרח עולה מעל המים עם גבעול פריחה בצורה של כוכב. הפריחה משתנה מפרח לפרח פעם בצבע כתום אפרסק ופעם בצבע ורוד סלמון עם נגיעה צהובה. שושנת מים "דבל יילו" שהפרח הצהוב שלה ענק ויכול להגיע לקוטר של כ-10 ס"מ ושושנת מים טרופית "טינה" עם פריחה סגולה.

הצילומים בתערוכה ''נופרים'' הם של חברי מועדון "צלמים ומטיילים" בהנהלתה של העיתונאית והצלמת מיקי אינהורן-נלקנבאום. הצלמים בתאל לחמי, טובה שלמוני, משה ניסן ומיקי אינהורן נלקנבאום צילמו במספר מועדים שונים את פרחי המים במלא יופיים על שלל צבעיהם. הצלמים יצרו אפקטים מיוחדים בשמוש באור כרפלקציה מן המים ובכך האדירו את יופיים ונוכחותם של פרחי מים מרהיבים אלה.

תערוכת "נופרים" והבריכות בגן הנסתר פתוחים שבעה ימים בשבוע בכל שעות הפתיחה של המשתלה עד סוף חודש אוגוסט.

הכניסה ללא תשלום. פרטים על התערוכה בטל: 050-5274929 ובאתר משתלת הסוכה: www.hasuka.co.il