הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


מראה טבעי ללא נקיפות מצפון - אבני מדרך דמוי עץ


חברת ''פשוט ירוק'' פיתחה סדרת מוצרים חדשה וידידותיים לסביבה - אבני מדרך דמוי עץ שאינן נתונות לפגעי הזמן ומעניקות מראה ותחושה טבעיים בגינה

מערכת פורטל החקלאות  13-6-2011
בשנים האחרונות הפך עיצוב הגינה להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. אבני המדרך בגינה מעניקות עיצוב מיוחד ותורמות לנוחות השימוש.

בהעדר שבילי הליכה מסודרים, האורחים שמבקרים בגן עלולים לדרוך על צמחים רגישים או לגרום להידוק הקרקע ברגליהם. ההליכה בשטח גורמת ללכלוך הנעליים והבית לאחר החזרה מהגן ואף עלולה להיות מסוכנת ולגרום להחלקה לאחר גשמים או השקית הגינה.

אבני מדרך מעץ טבעי משתלבים היטב בגינה, אולם יש להם חסרונות. העץ הוא מוצר טבעי שנתון לפגעי הזמן ועלול להיות כר נוח להתפתחות של מזיקים וחרקים. השימוש בעץ טבעי למטרות עיצוביות גם מאיץ את תהליכי כריתת היערות ומעורר התנגדות בקרב חלקים הולכים וגדלים באוכלוסיה.

"פשוט ירוק" פיתחה סדרת מוצרים חדשה וידידותיים לסביבה - אבני מדרך דמוי עץ. השימוש באבן כחומר גלם מאפשר להנות מעמידות המדרכים, אשר אינם זקוקים לתחזוקה והחלפה בעקבות התבלות, לצד תחושת הטבעיות שמעניק מראה דמוי העץ.

מנכ"ל "פשוט ירוק" שמעון חמו, מפתח מוצרי האבן, אומר כי לשימוש באבני המדרך יש יתרונות על פני שביל קבוע ורציף. אבני המדרך אינן מחייבות יישור של הקרקע ואפשר להניח אותם בהבדלי גבהים וכך לשמור על הרצף הטבעי של הגינה ואם בעתיד יעשו שינויים בגינה אפשר להזיז אותם ממקומם בקלות יחסית.

חברת פשוט ירוק מתמחה בפתרונות עיצוביים לגינה מחומרים ממוחזרים תוך הקפדה על שמירת איכות הסביבה. בין מוצרי החברה ניתן גם למצוא דשא סינתטי, דק סינתטי, שקיות רב פעמיות לאיסוף גזם ועוד.