הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


פסטיבל שושנות מים בשבועות


כ-25 זנים של שושנות מים יוצגו בפסטיבל בשבועות במשתלת הסוכה - בית ירוק בכפר אז''ר. האגרונום שוני ענדא מצא מבין מאות הזנים של שושנות המים הנפוצים בעולם, את אלו המיוחדים והמתאימים ביותר לתנאי האקלים בארץ. שבועות 7-11 ביוני, הכניסה חופשית!

מערכת פורטל החקלאות  28-6-2011
פסטיבל שושנות מים יתקיים במשתלת הסוכה - בית ירוק בחג השבועות - חג המים ובסוף השבוע שלאחריו. התצוגה היא פרי עבודתו של האגרונום שוני ענדא מבעלי המשתלה, שמצא מבין מאות הזנים של שושנות המים הנפוצים בעולם, את אלו המיוחדים והמתאימים ביותר לתנאי האקלים בארץ.

בפסטיבל יוצגו כ-25 זנים של שושנות מים, מהם זנים הגדלים באופן טבעי באזורים טרופיים וכאלו הגדלים באזורים הקרירים של אירופה וצפון אמריקה. לצד תערוכת שושנות המים יוצגו סוגים שונים של בריכות מים ומיכלים המתאימים להצבה בגינה, במרפסת או על הגג. כן יוצגו אלמנטים של פנג שוואי, פסלי מים ומזרקות.

במרכז הפסטיבל תעמוד שושנת המים "קולורדו" המצטיינת בחריצותה: היא נפתחת מוקדם בבוקר ונשארת פתוחה עד שעות אחר הצהריים המאוחרות. הפרח עולה מעל המים עם גבעול פריחה בצורה של כוכב. הפריחה משתנה מפרח לפרח פעם בצבע כתום אפרסק ופעם בצבע ורוד סלמון עם נגיעה צהובה. ככל שעונת הפריחה מתקדמת ונכנסים לתוך הקיץ מופיעים צבעים חדשים עם השפעה יותר גדולה של הסלמון, כך ש'הקולורדו' ממשיכה להפתיע ואף פעם לא משעממת.

עוד יוצגו בפסטיבל שושנות מים ייחודיות נוספות: ה"דבל יילו" שהפרח הצהוב שלה ענק ויכול להגיע לקוטר של כ-10 ס"מ ושושנת מים טרופית "טינה" עם פריחה סגולה.

הפסטיבל יתקיים בימים שלישי - שבת, 7-11 ביוני, בשעות 10:00-17:00 ב"גן הנסתר" שבמתחם משתלת הסוכה.

הכניסה חופשית. פרטים במשתלה בטלפון: 03-5347239 ובאתר האינטרנט www.hasuka.co.il