הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


טעם הטבע – יום מושלם של ריחות, טעמים וצבע


"טעם הטבע", פסטיבל התבלינים השנתי של משתלות יגור המציג את מיטב שילובי התבלינים במטבח המקומי, יתקיים בשבת ה- 21/5/11. במהלך הפסטיבל יערכו סדנאות בישול עם השף ארז קומורובסקי ואלכוהול עם הברמן אסף סלומון. בנוסף, תתקיים תצוגת פירות אקזוטיים נדירים ויוקמו דוכני תצוגה. בשטח המשתלות תהיה פעילות לילדים, הכוללת שתילת ירקות

מערכת פורטל החקלאות  17-5-2011
במשתלות יגור מזמינים את הציבור לפסטיבל "טעם הטבע" השנתי - אירוע שכולו טעמים, ריחות וצבעים, שיתקיים ביום שבת ה-21/5/11 במתחם המשתלות, בקיבוץ יגור.

"טעם הטבע" אירוע התבלינים השנתי של משתלות יגור הינו פסטיבל קולינרי המציג את מיטב שילובי התבלינים במטבח המקומי. במהלך האירוע יערכו במקום סדנאות בישול ואלכוהול, תתקיים תצוגת פירות אקזוטיים ויוקמו דוכני תצוגה ודוכני מזון. בנוסף תתקיים בשטח המשתלות פעילות לילדים, הכוללת שתילת ירקות.

בין שבילי המשתלה ובגינות התבלינים יוקם שוק איכרים הכולל דוכני אמנים ויוצרים שיציגו תכשיטים, תמונות, חפצי נוי וכן מוצרי מזון כמו גבינות וריבות. על הבמה המרכזית יערוך השף ארז קומורובסקי סבב סדנאות ריחות טעמים ותבלינים ויציג הכנת מגוון מנות על טהרת עשבי התיבול והתבלינים. הברמן אסף סלומון ידגים הכנת קוקטיילים קלאסיים עם טוויסט מתובל ובנוסף, תקיים העמותה לפירות אקזוטיים תצוגה ייחודית של פירות נדירים ותעביר הרצאות על אופן הגידול והשימוש בזנים ייחודיים.

המשתתפים בסדנאות יוזמנו לחבור אל המנחים בהכנת המתכונים השונים תוך כדי שיחה זורמת על כל מנה או קוקטייל, הסיפור מאחוריהם ומרכיביהם. בתום ההדגמה יועברו המנות והקוקטיילים שיוכנו לטעימת כלל המשתתפים.

לחן בין, מנכ"ל משתלות יגור: "המטבח הישראלי משלב את צמחי התבלין כמעט בכל מנה וצמחים אלה הם הנמכרים ביותר במשתלות בארץ. "טעם הטבע" מזמין את מבקרי הפסטיבל ליהנות מחוויה ייחודית לכל החושים וכמובן להמשיך ולהתנסות בגידול צמחי תבלין בגינה ובבית ושילובם במטבח הפרטי".

הכניסה חפשית. במהלך פסטיבל טעם הטבע יתקיימו במשתלה מבצעי מכירה מיוחדים של צמחי תבלין.