הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


חדש - בית מלון לסחלבים


יוצאים לחופשה וחוששים להשאיר בידי אחרים סחלבים שעלו אלפי שקלים? משתלות וונדי פתחו בית מלון לסחלבים לחופשת חג הפסח וחודשי הקיץ. האורחים במלון ייהנו מחדרים עם אטמוספרה מתאימה ויושקו במים גשמים שנאספו במיוחד עבורם

מערכת פורטל החקלאות  12-4-2011
גם לסחלבים מגיע לצאת לחופשת פסח. משתלות וונדי בעין ורד ושילת, פתחו בית מלון לסחלבים המאפשר לבעלי סחלבים שיוצאים לחופשת פסח להזמין חופשה לצמחים בהעדרם. זאת במקום לתת את המפתח לשכנים שיכנסו לבית כדי לטפל בצמחים, לבקש טובות מבני משפחה ולהטריח אותם שיבואו במיוחד עבור הסחלב ולהסתכן שמישהו ישכח להגיע או יהרוג בטעות את הצמח עם טיפול לקוי.

וואן וונדי ממשתלות וונדי: ''הכנו לקראת האורחים חדר מיוחד עם אטמוספרה מתאימה, שמוצבים בו מקורות מים היוצרים את הלחות המתאימה לסחלבים כמו באזורים טרופיים מהם הם מגיעים. במהלך החורף אגרנו מי גשמים כדי להשקות בהם את אורחי המלון, שמעדיפים מים נקיים לעומת מי הברז שאוספים בצנרת חומרים מזיקים.''

הדאגה לסחלבים היא מעבר לעלותם הגבוה שמסתכמת במאות ואלפי שקלים לעציץ. מגדלי סחלבים יכולים להעיד שלעומת צמחים אחרים הסחלב שובה בקסמיו את בעליו ויוצר אצלם תלות גדולה יותר משאר הצמחים. מלונות הסחלבים הוקמו כדי לאפשר למגדלים שנופשים בפסח להנות מהחופשה ללא דאגה לסחלבים שהושארו מאחור.

לא כל אחד יכול לטפל בסחלבים מוסיף וונדי, הם צמחים עדינים ורגישים מאוד לעודפי מים ועוצמת אור נכונה. בבית מלון אפשר להפקיד את הצמחים שעולים אלפי שקלים בידי אנשי מקצוע, בידיעה שבכל יום יש כמה משמרות שבודקות את הצמח היקר. אם מתגלה שהצמח חלה, אז יש במקום מרפאה עם עזרה ראשונה של סוגי ריסוס שונים ומעבדה לאבחון מחלות.