הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


שרות בזק לבדיקת פוריות הקרקע בגינה


הצמח בגינה לא מתפתח? העלים צהובים ודהויים? במעבדה במשתלות וונדי בשילת מבוצעות בדיקות קרקע בסיסיות שבעזרתן ניתן לאבחן חלק מהבעיות של גידול הצמחים בגן כמו חוסר ניקוז בקרקע, מחסור דשנים או בעיות של חומציות. קבלת תוצאות והנחיות לטיפול ניתנות בתוך שעה

מערכת פורטל החקלאות  7-3-2011
הצמח בגינה לא מתפתח? העלים צהובים ודהויים? כתמים חומים נראים בקצוות העלים? אלו חלק מהסימנים של צמח במצוקה שנובעת פעמים רבות מבעיות בקרקע. הקרקע, שהיא המצע בו גדל הצמח מהווה בשבילו את העוגן, הבסיס ומכילה את עתודות המזון שלו.

משתלות וונדי בשילת (ליד מודיעין) משיקות שרות בזק, לבדיקת פוריות הקרקע כדי לאתר את הסיבות לצמחים שנקלעים למצוקה. במסגרת השרות ניתן לקבל בתוך שעה אחת אבחון על המחלות מהן סובל הצמח והנחיות לטיפול כדי לעצור את ההתדרדרות.

איכות הקרקע תלויה בכמה גורמים: במבנה שלה - אדמה קלה או כבדה, עשירה בחומר אורגני או עניה, ברמת ניקוז, במים שאנו משקים אותה - האם הם עשירים במלחים קשי תמס שגורמים להעלאת חומציות הקרקע וכמובן בדישון שאנו מדשנים אותה.

עודף במלחים שנובעים מהשקיה או דישון לא נכונים, מחסור בדשן או במיקרו אלמנטים ובעיות בניקוז בקרקע עשויים לגרום לכל התופעות שניכרות בצמחים. ביטוי למחסור אפשר לזהות בעלה שהעורקים בו כהים או בהירים במיוחד או שמופיעים עליו כתמים. האבחנה איננה תמיד פשוטה. יש להיעזר באיש מקצוע לאבחן את סימני המחסור. לאבחנה מדויקת מומלץ לשלוח עלים למעבדה או לבצע בדיקות בקרקע.

במעבדה במשתלות וונדי בשילת מבוצעות בדיקות קרקע בסיסיות שבעזרתן ניתן לאבחן חלק מהבעיות של גידול הצמחים בגן כמו חוסר ניקוז בקרקע, מחסור דשנים או בעיות של חומציות.

הבדיקה ניתנת ללא תשלום לחברי מועדון וונדי (עלות ההרשמה למועדון הינה 25 שקלים).
פרטים במשתלות וונדי בשילת בטלפון: 08-9765510 אתר משתלות וונדי: www.olamhagan.co.il