הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


לרגל ט''ו בשבט: שתילים במחירים מוזלים בחוות הנוער הציוני


המשתלה בבית הספר 'חוות הנוער הציוני' מציעה מגוון של צמחים במחירים מוזלים לציבור הרחב לרגל ט''ו בשבט. המשתלה הפועלת כבר למעלה מ-60 שנה, היא משתלה יצרנית עם אופי וצביון מדעי ומחקרי ומשמשת כמעבדה חקלאית לעשרות תלמידי החווה

מערכת פורטל החקלאות  08-02-2017

רקפות במשתלת חוות הנוער הציוני

לרגל ט"ו בשבט, מציעה משתלת בית-הספר 'חוות הנוער הציוני' מגוון רחב של צמחי עונה, צמחים רב שנתיים, מטפסים, עצים, שיחים ועציצים - וכולם במחירים מוזלים לציבור הרחב.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

המשתלה של בית הספר בירושלים, הפועלת כבר למעלה מ-60 שנה, היא משתלה יצרנית עם אופי וצביון מדעי ומחקרי ומשמשת כמעבדה חקלאית לעשרות תלמידי החווה, אשר עוסקים גם במחקר ופיתוח חקלאי ואקדמי.

במשתלה ובגן הירק הצמוד אליו, מתנסים התלמידים בעבודה חקלאית ואקדמית לאורך כל השנה, ומבצעים בהם גם עבודות חקר כמו ביוטופ ואגרוטופ ועבודות ברמה של 5 יחידות לימוד.

המכירה במשתלה מסייעת לכסות את ההוצאות הכרוכות בביצוע עבודות חקר כאלה ובפעילות חינוכית שוטפת המתקיימת בחוות הנוער הציוני. במקביל מתקיימים במשתלה פרויקטים בתחומי איכות הסביבה, פרויקט של חקלאות אורגנית וחקלאות עירונית, כמו גם שיתופי פעולה חינוכיים ומחקריים.


משתלת חוות הנוער הציוני

מהמשתלה ממליצים לרכוש לרגל ט"ו בשבט צמחי עונה הפורחים עתה ובהם אמנון ותמר, לוע הארי, לובליה, רקפת ועוד.

המשתלה נמצאת ברחוב בן בבא 1 בירושלים.
טלפון: 02-6491943.
ימים א' – ה': 08:00-16:00 , בימי שישי מ- 08:00-13:00.

בחוות הנוער הציוני, המשמש כפר נוער כולל חטיבת ביניים ובית ספר תיכון, שופצו ושודרגו בשנתיים האחרונות מבנים ומתקנים בהשקעה מדווחת של 5 מיליון ₪. במסגרת השיפוץ ושדרוג החווה נבנו חדרי מורים לעבודה פרטנית עם תלמידים, שופצו ושודרגו כיתות הלימוד, מעבדות לכימיה, ביולוגיה ופיסיקה, מתקני מגורים, הספרייה ואולמות הספורט והתרבות. במסגרת השיפוץ נרכש ציוד מדעי חדש, מערכות מיזוג, ריהוט מודרני, מערכות מחשוב חדישות וכן שופצו מבנים רבים בחווה.

מנכ"ל חוות הנוער הציוני, פיני כהן, מסר כי ההשקעה בשדרוג ושיפוץ החווה הוא תוצאה של גידול ניכר במספר התלמידים בחטיבה ובבית הספר התיכון בהם לומדים כיום 570 תלמידים מתוכם 250 תלמידים אקסטרניים המגיעים מירושלים והסביבה מדי יום לחטיבה ולתיכון ו-320 תלמידים שגם שוהים במקום בתנאי פנימייה. בכל שכבה רק 2-3 כיתות.

פיני כהן מדגיש כי השיפוץ ושדרוג החווה בא מתוך תפיסה חינוכית שסביבת הלמידה משפיעה על איכות הלמידה וכי עבור תלמידים רבים, החווה משמשת בית שני ולפיכך המטרה היא להקנות לתלמידים תחושת ביתיות, שייכות ומרחב אישי, מודרני וחדשני. להוכחת דבריו מגלה פיני כהן כי תוצאות בחינת המיצ"ב האחרונות שנערכו בכיתה ח' לשנת תשע"ו הבהירו כי בית הספר בחווה מדורג מעל הממוצע הארצי וציוני התלמידים בחווה במתמטיקה (553), אנגלית (581) ומדע (602) היו גבוהים מהממוצע בהשוואה לבתי ספר תיכוניים מקבילים בירושלים וברחבי הארץ.


משתלת חוות הנוער הציוני

בעקבות השיפור הניכר ברמת בית הספר, העובדה שהחווה הפכה למתחם קוסמופוליטי והלימודים בה משלבים ליווי אישי צמוד, השגיות ומצוינות שהובילו לכך שאחוז מסיימי הבגרות העיונית הוא גבוהה מאוד, יש בשנים האחרונות ביקוש שיא של תלמידים מירושלים והסביבה ללמוד בחווה ורק 1 מכל 3 תלמידים מתקבל לחטיבה ורק תלמיד 1 מתוך 6 מתקבל לכיתות הבוגרות בתיכון.

כמו כן, בימים אלה הסתיימו השלבים האחרונים להקמת בניין חדש בשטח החווה שמיועד לחיילים בודדים. הבניין יצטרף ל-29 בניינים הפזורים בחווה שהוקמה בשנת 1949 בשטח של 60 דונם ועוד 20 דונם משתלה. בשטח החווה מצוי גם תיכון צרפתי בשילוב ממשלת צרפת בו לומדים כ-100 תלמידים, מרכז למידה, נעל"ה, מגשימים, מכינת הראל וכן אולמות ספורט, מרכז למוסיקה, ספריה ועוד. מבנים אלה פזורים בין עצי אקליפטוס, זית, ברושים, אורנים ומדשאות שהופכים את החווה לפנינת טבע ייחודית בלב ירושלים.