הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


רובומו - מכסחת הדשא הרובוטית הקטנה והזולה בעולם


חברת רובומו תשיק הקרוב את מכסחת הדשא הרובוטית הקטנה והזולה בעולם - פרי פיתוח ישראלי. בינתיים היא מתחדשת עם שורה של מערכות ואפליקציות שפיתחה עבורה חברת CodeOasis

מערכת פורטל החקלאות  11-01-2017

צילום: באדיבות חברת רובומו Robomow

חברת רובומו Robomow המדורגת כמספר שתים באירופה בתחום מכסחות דשא רובוטיות, תשיק בקרוב את מכסחת הדשא הרובוטית הקטנה והזולה בעולם, בעלות הנמוכה ב- 20% מעלות של רובוטים מתחרים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

הרובוט של רובומו הוא פרי פיתוח ישראלי. המערכת עוקבת אחר הרובוט ומזהה תקלות ברגע נתון, בודקת האם סיים את גזרת הכיסוח שהוגדרה לו, וכך הלאה. פלטפורמה נוספת שפיתחה CodeOasis בשם My Robomow מספקת ללקוחות מידע סטטיסטי על פעילות הרובוט ואילו אפליקציה בשם ToolKit מספקת לטכנאים לקבל אינדיקציה על מצבו של הרובוט, מרחוק.

"עם הגידול במספר הלקוחות החלטנו לעבור לפלטפורמת ניהול בענן המאפשרת לנו להיות זמינים 24/7." אמר אור פלס, מנהל הדיגיטל של רובומו. "כך, גם שיפרנו את השירות שלנו וגם הפחתנו עלויות''

''היכולת לשלוט על הרובוט מרחוק ולנטר את פעילותו באמצעות תקשורת סלולרית, פותחת לרובומו את הדלת לאינספור כיוונים חדשים" מוסיף אמיר גולן, מנכ"ל משותף CodeOasis.

ה'רובומו' יושב בתחנת עגינה בגינה, מגדירים לו מראש גבולות גזרה, כולל עצמים או שטחים מהם הוא צריך להימנע - כמו ערוגות, פסלים, עצים וכו'. הרובוט רץ ומכסח את הדשא, באופן עצמאי, על בסיס יומיומי, או דו-שבועי, או חודשי - בהתאם להגדרות המשתמשים. "להבדיל מהגנן, הרובוט עמיד לגשמים, אינו סובל מצינון בחורף, אין לו מצבי רוח או טעם אישי בגינון," אומר פלס.

עיקר מכירותיה של החברה בשוק האירופאי, באמצעות מפיצים. ביקוש גבוה לרובוט יש בסקנדינביה, ואחד השווקים הפוריים הוא שוק בתי הקיץ. באמצעות הרובוט, יכולים הסקנדינבים לתחזק את המדשאות בבתי הקיץ מרחוק וליהנות מדשא נאה ומטופח בכל פעם שהם מגיעים לחופש. החברה גם מוכרת בישראל, עם נתח שוק שהולך וצומח.

"כמעט כל המתחרות שלנו הן יצרניות של ציוד גינה כמו חרמשים, מזמרות וכד'. ואילו אנחנו חברה טכנולוגית ובעתיד נציע פתרונות רובוטים לתחומים נוספים הנוגעים לבית החכם" מבטיח פלס.