הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


חדש מבית חישתיל: צמח הקולה


צמח הקולה מיועד לגידול עצמי, הוא בעל צימוח חזק, טעם וארומה ייחודיים של קולה, מצוין לשימוש בחליטות קרות וחמות ולתיבול של סלטים ורטבים טריים

מערכת פורטל החקלאות  15-11-2016

צמח הקולה, צילום: משתלות חישתיל

בשורה לאוהבי טעם הקולה: מעכשיו אפשר להנות מהטעם האהוב במשקאות חמים וקרים, סלטים, תבשילים ורטבים ללא נקיפות מצפון ובלי נזקים לבריאות.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

"צמח הקולה" הוא צמח תבלין חדש של משתלות חישתיל ומיועד לגידול עצמי בגינה, במרפסת או על הגג. עלי הצמח הם בעלי טעם וארומה יחודיים של קולה. את מקום המרכיבים הסינתטיים שמצויים במשקה המוכר מחליפים עלים טריים.

צמח הקולה הוא צמח חזק וזקוף וגדל עד לגובה של 110 ס"מ. צבע העלים ירוק ובקיץ הוא פורח עם פרחים צהובים. ניתן לשתול אותו בכל השנה, מומלץ במקום עם בשמש מלאה.

צמח הקולה מצטרף לסדרה של צמחי תבלין חדשים של חישתיל לגידול עצמי, בעלי טעמים מקוריים שמעשירים את המטבח וכולם עם מרכיבים בריאים ותזונתיים. הסדרה כוללת את צמח תבלין 'הפטריה' שמאפשר להנות מטעם הפטריות בצורה זמינה, סליקורניה - להמלחת מאכלים בצורה טבעית, 'כוכב ריחני' עם ניחוח של אפרסק, תבלין 'אש הדרקון' - הסחוג של המזרח הרחוק, כוסברה ויאטנמית – "התרד של המזרח" ופנטסטיק – פלפל שגדל על עץ. את צמחי התבלין ניתן להשיג במשתלות.