הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


במקום חומרי הדברה בגינה: חרקים מועילים במכירה ישירה לצרכן


מי שמטפחים עצי פרי, גינות נוי, ירקות וצמחי תבלין - יוכלו מעתה לרכוש לעצמם את החרק המתאים שיחסל את המזיקים בגינה ביעילות וללא נזק לבריאות ולסביבה. ניתן לרכוש את המדבירים הביולוגיים בחנויות הידרושופ ברחבי הארץ

מערכת פורטל החקלאות  17-03-2016

צילום: הפורטל לחקלאות טבע וסביבה

אם נתקלתם במכת מזיקים בגינה תוכלו מעתה להזמין בחנות עכבישונים, צרעות טפיליות וחרקים מועילים אחרים שיחסלו אותם בדרך טבעית. ההדברה הביולוגית הבריאה, שנעשתה עד כה בשטחי החקלאות, זמינה לראשונה גם לצרכנים הפרטיים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

מי שמטפחים עצי פרי, גינות נוי, ירקות וצמחי תבלין - יוכלו לרכוש לעצמם את החרק המתאים שיחסל את המזיקים ביעילות וללא נזק, במקום לעשות שימוש בחומרי הדברה כימיים שעלולים לפגוע בבריאות.

חברת ביו-בי מקיבוץ שדה אליהו, מהחברות הגדולות בעולם בתחום ההדברה הביולוגית, חתמה על הסכם שיווק עם רשת 'הידרושופ' במסגרתו ישווקו החרקים המועילים לצרכנים ברחבי הארץ. החרקים, שכבר זמינים לרכישה, כוללים אקריות (עכבישונים) פרסימיליס שמחסלות אקריות מזיקות, צרעות טורפות אפידיוס נגד כנימות עלה, אקרית סבירסקי לעש הטבק, קריפטומלוס לקמחיות ונוספים.

החרקים המועילים הם בגודל מיקרוסקופי, כך שקופסה קטנה יכולה להכיל עשרות אלפי חרקים. הם אינם מסוכנים ולא מציקים בשום דרך לבני אדם או לבעלי חיים, מלבד אלו שהחרקים נועדו להילחם בהם, ולכן אין חשש לפזר אותם בקרבת בית המגורים ועל עצים וצמחים שהפרי או הירק שלכם נועד למאכל.


אקרית פרסימיליס, צילום: ביו-בי שדה אליהו

השימוש בהדברה הביולוגית התרחב בשנים האחרונות בעקבות דרישת הצרכנים והרשתות לרכוש תוצרת חקלאית נקיה ופיתוח חרקים שמחסלים את המזיקים בדרך טבעית. ביו-בי שדה אליהו היא אחד השחקנים הגדולים בתחום זה בעולם ומשווקת את מוצריה בישראל, אירופה, ארה"ב, דרום אמריקה, אפריקה ובמזרח הרחוק.

החרקים ימכרו בסניפי הידרושופ בתל אביב, כפר ביל"ו, יוקנעם, ירושלים, נתניה (כפר נטר), אשקלון, באר שבע, באזור התעשייה צח"ר בגליל העליון ובקרוב גם בחולון.