הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


בזיל סגול מזן תימני


הזן שמקורו בתימן, טופח בישראל כך שיתאים לכל עונות השנה מבחינת כמויות האור שנעות בין שמש לצל, והוא יודה לכם בצמיחה יפה אם תשמרו על קרקע גידול לחה ומנוקזת היטב. ניתן לקשט בו סלטים, להכין ממנו רוטב פסטו עשיר וארומטי, חומץ בזיליקום ועוד

מערכת פורטל החקלאות  08-05-2015
בזיל סגול מזן תימני, צילום: תאגיד משתלות חישתיל
בזיל סגול מזן תימני, צילום: תאגיד משתלות חישתיל

חדש מבית חישתיל: עלי בזיל סגולים מזן תימני, המוסיפים עניין וצבע לצלחת שלנו. מקורו מתימן, והוא טופח והותאם לאקלים בישראל על ידי תאגיד משתלות "חישתיל", העוסקים בפיתוח וגידול של זני תבלינים חדשים.  מי שיגדלו אותו בגינה או על אדן, ייהנו גם ממראה שונה וסגול, המגוון את הצבע הירוק ששולט בתחום התבלינים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

הבזיל הסגול מתאים לשימוש בסלטים טריים וטוב להכנת פסטו שחור. העלים הסגולים מרירים מעט ומפיקים ארומה חזקה היוצרת עניין באוכל. כדי ליצור חגיגת צבעים אפשר להוסיף את עלי הבזיל לסלט שעועית לבנה, עם פלפלים אדומים ובצל ירוק.

ניתן להכין מהעלים גם חומץ-בזיליקום, על ידי מילוי צנצנת גדולה בחומץ לבן והמון בזיליקום סגול למשך שבוע. לאחר סינון החומץ יוצקים אותו לבקבוק עם כמה ענפי בזיליקום טרי לקישוט.

הבזיל התימני הסגול טופח כך שיתאים לכל עונות השנה מבחינת כמויות אור שנעות בין צל לשמש. אך הוא רגיש לקור, לחות ומים על העלים. הבזיל יודה בצמיחה יפה לחובבי הבישול והגינון שישמרו על קרקע הגידול לחה, אך מנוקזת היטב.

מידע על צמחי הנוי והתבלין של חישתיל, מתכונים ושימושים לבישום וברפואה הטבעית באתר: www.hishtil.co.il