הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


חדש בארץ: צמח תבלין בטעם של פטריות


הצמח המיוחד שמקורו בפפואה ניו גינאה, מצפון לאוסטרליה, אותר ע''י משתלות חישתיל אצל אספן תבלינים בצפון גרמניה. עלי צמח התבלי מתאימים לאכילה בצורתם הטריה בסלטים ומכילים כמויות גדולות של ברזל, ויטמין C וביתא קרבונט. הצמח מתאים לשתילה בעציצים, אדניות ובערוגות בגינה לאורך כל השנה

מערכת פורטל החקלאות  07-05-2015
צמח תבלין הפטריה, צילום: באדיבות משתלות חישתיל
צמח תבלין הפטריה, צילום: באדיבות משתלות חישתיל

צמח 'תבלין הפטריה' שטעמו מזכיר את טעמן של הפטריות, עשה לאחרונה עלייה לישראל ע''י תאגיד משתלות חישתיל. הצמח המיוחד שמקורו בפפואה ניו גינאה, מצפון לאוסטרליה, אותר אצל אספן תבלינים בצפון גרמניה, במסגרת פעילות של אנשי חישתיל למציאת צמחי תבלין חדשים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

עליו של צמח תבלין הפטריה מעניקים חווית אכילה מיוחדת. הם מבריקים ויפים והמרקם שלהם קריספי, בדומה לעלי תרד. העלים מתאימים לאכילה בצורתם הטריה בסלטים ומכילים כמויות גדולות של ברזל, ויטמין C וביתא קרבונט. הצמח מתאים לשתילה בעציצים, אדניות ובערוגות בגינה וגדל לכל אורך השנה.

חישתיל השיקה את צמח תבלין הפטריה בתצוגת זנים שנערכה בקליפורניה, שהיא תצוגת הגינון החשובה ביותר בצפון אמריקה ומגיעים אליה מדי שנה אלפי קניינים של רשתות, משתלות ומפיצים כדי לבחון את החידושים העולמיים לעונה החדשה. בעקבות התצוגה מחליטים הקניינים על מגוון המוצרים שימכרו בעונה הקרובה.

הצמח גדל במטע האם של משתלות חישתיל בעפולה, שבו מגודלים הזנים החדשניים. בעונה הבאה הוא יעבור לגידול מסחרי במשתלות חישתיל בנחלים לקראת תחילת השיווק בישראל.

עדכונים על צמחי נוי מיוחדים מתפרסמים בעמוד הפייסבוק: של משתלות חישתיל