הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


עץ הבזיל - עכשיו למכירה גם בישראל


העץ שפותח ע''י משתלות חישתיל וזכה להצלחה גדולה בחו''ל נמכר עכשיו גם בישראל. עץ הבזיל הוא צמח חזק בעל טעם ייחודי וכושר התחדשות משופר אחרי קטיף העלים. הודות לעמידותו הגבוהה למחלות ופגעי אקלים הוא נזקק פחות לשימוש בחומרי הדברה, כך שמי שמגדל אותו יכול ליהנות מתבלין טרי, נקי ובריא

מערכת פורטל החקלאות  22-04-2014

עץ הבזיל, צילום: משתלות חישתיל

"עץ הבזיל" הישראלי שזכה להצלחה בעולם נמכר עכשיו גם בארץ: עץ הבזיל פותח במשתלות חישתיל, יצרני צמחי הנוי והחקלאות הגדולים בישראל, ויוצר בטכנולוגיה יחודית של הרכבת צמח הבזיליקום על גבי כנה - מערכת שורשים חזקה של צמח אחר. התוצאה היא צמח חזק בעל טעם ייחודי וכושר התחדשות משופר אחרי קטיף העלים. הודות לעמידותו הגבוהה למחלות ופגעי אקלים הוא נזקק פחות לשימוש בחומרי הדברה, כך שמי שמגדל אותו יכול ליהנות מתבלין טרי, נקי ובריא.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

חישתיל כבר מייצאת בהצלחה את עץ הבזיל לאירופה וארה"ב וכעת הוא זמין לראשונה גם לקהל הישראלי ב-18 מרכזי גינון מובילים ברחבי הארץ. עץ הבזיל זכה לביקוש רב בחו"ל הודות לשילוב בין עמידות גבוהה, הטעם היחודי, נוחות השימוש והפחתת הצורך בריסוס - נושא בעל חשיבות עליונה אצל הצרכן המערבי. העץ זכה להכרה עולמית וקיבל את פרס החדשנות בתערוכת הגינון היוקרתית הבינלאומית IPM בגרמניה.

עלי עץ הבזיל קטנים ארומטיים וטעימים במיוחד ויכולים להעשיר כל סלט, מרק ותבשיל. בקיץ העץ מתקשט בפרחים לבנים יפים. מומלץ לגדל אותו בחשיפה לשמש, אך גם חדר מואר יתאים לכך. בערבים קרים ובתקופת החורף כדאי להכניס אותו פנימה לתוך הבית או חלל מחומם אחר.

עץ הבזיל יכול להמשיך לצמוח במשך מספר שנים ולהצמיח עלים בכל עונות השנה. השימוש בעלים אינו מזיק לעץ, לעומת שיחי בזיל שעלולים להיפגע מקטיף יתר. המלצת חישתיל היא לקצוץ את העלים מדי פעם - אך לא יותר משליש מהנוף בכל קציר.

עץ הבזיל נמכר במרכזי הגינון הבאים (לפי סדר א-ב): בית ירוק, האירוסים, הכפר, יגור, יהלי, יער, ירקונים, כליף, נווה ירק, נקודת חן, סלונר, פרחי הנגב, פתאל, קוקטיל, ריחן, שלומית, שתיל, שתילי ההר.

עדכונים על מוצרים חדשים ומרכזי המכירה בעמוד הפייסבוק