הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


תחילתה של מהפיכה בתחום תערובות השתילה בישראל


מערך ייצור חדש שמקימה חברת אבן ארי יאפשר לייצר תערובות שתילה בסביבה נקייה ללא מגע יד אדם ובעזרת מערכת ממוחשבת שתתאים את ההרכב לצרכי הלקוח בהמלצות של צוות האגרונומים. החברה חתמה על הסכם עם קונצרן קלסמן, מהגדולים בעולם בתחומו, לייצור של תערובות לענף הגינון בישראל

מערכת פורטל החקלאות  20-03-2014

צילום: חברת אבן ארי

חברת "אבן ארי" חתמה על הסכם עם קונצרן קלסמן מהגדולים בעולם בתחום מצעי הקרקע, לייצור של תערובות שתילה לענף הגינון בישראל. במסגרת ההסכם יגיעו לארץ מכונות חדישות וחומרי גלם לייצור סוגי תערובות שתילה ברמת איכות ודיוק גבוהה.

מערך הייצור שמקימה אבן ארי באזור התעשייה בפלמחים יאפשר לערבב את חומרי הגלם בסביבה נקייה, ללא מגע יד אדם וללא עבודת טרקטורים מיותרת. המערך יכלול מכונת ערבוב חדישה לחומרי הגלם המשמשים להכנת תערובות השתילה ולשילוב חומרי הדישון וההזנה, וכל זאת באופן אוטומטי בהתאם לנתונים שהוזנו במחשב.  בעזרת המערכת הממוחשבת ניתן יהיה להכין תערובות שתילה בהרכב המתאים לצרכי הלקוח ובהתאם להמלצות של צוות האגרונומים. התערובות יתאימו לשתילה בגינה, אדניות ומכלי שתילה גדולים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

במסגרת ההסכם תייבא אבן ארי מקונצרן קלסמן כבול שהינו מרכיב חשוב וחיוני בתערובות השתילה. הכבול נכרה מאדמת ביצות באירופה הקופאת מדי שנה בחורף - תהליך אשר משביח את התכונות הפיזיות ועמידותה של הקרקע, והוא כולל מרכיבים אורגניים ששקעו לאורך שנים רבות בביצות ומהווים חומר הזנה חשוב לצמחים. במרכז היצור בפלמחים יעורבב הכבול יחד עם סיבי קוקוס וחומרי אוורור, דישון והזנה נוספים.

מנכ"ל אבן ארי דני לוינסון, אמר שזוהי תחילתה של מהפיכה בתחום תערובות השתילה בישראל, כפי שעשתה החברה בעבר בתחום חלוקי הנחל והאבן. ''חובבי הגינון משקיעים מאמץ וכסף רב בטיפוח הגינה, אך מקדישים תשומת לב מועטה, אם בכלל, לתערובת השתילה שהיא בעלת חשיבות עליונה להצלחה. אם הצמח קמל, לרוב אנו תולים את האשם בצמח עצמו, בגורמים סביבתיים או בהתנהלותנו, אולם תערובות השתילה מהוות מרכיב בסיסי וחשוב מאוד בהצלחת הצמיחה'' אומר לוינסון.

עצות בנושאי גינון ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של החברה