הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


תצוגת קמליות מרהיבה במשתלות וונדי


הקמליה שובת הלב, שמוצאה מיערות יפן וקוריאה, היא אחד הצמחים היפים והמבוקשים בעולם, שמיועדים לגידול בגינות, מרפסות ובפאטיו. היא בולטת ברב גוניות פרחיה וצבעיה, ופרחיה שובי הלב מופיעים בשלל צבעים, צורות וגדלים. תערוכת קמליות מרהיבה תתקיים בחודש פברואר במשתלות וונדי. בתצוגה זנים מכל העולם. הכניסה חופשית!

מערכת פורטל החקלאות  24-01-2014

קמליה, צילום: משתלות וונדי

תערוכה מרהיבה ובה מבחר גדול של זני קמליות שנמצאים בעונה זו בשיא פריחתם, תערך  במשתלות וונדי במחצית הראשונה של חודש פברואר. במשתלות וונדי ישנו אוסף הקמליות הגדול בישראל וזנים מיוחדים מאירופה, ארצות הברית, אוסטרליה וניו זילנד.

הקמליה שובת הלב שמוצאה מיערות יפן וקוריאה, היא אחד הצמחים היפים והמבוקשים בעולם. הקמליות מיועדות לגידול כצמחי גינה במקומות חצי מוצלים ומוגנים מרוחות יבשות, וכצמח מצוין למיכל בגינה, במרפסות מוארות ובפטיו.  הקמליה בולטת ברב גוניות פרחיה וצבעיה, עליה גילדנים ירוקים נוצצים, פרחיה מופיעים בשלל צורות, גדולים וצבעים - אדומים, ורודים, לבנים, ושלובי הצבע.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

בסוג קמליה מספר מינים ובניהם: קמליה סינית - זהו צמח התה המפורסם, קמליה רטיקולטה, קמליה ססנקווה - עם הפרחים הקטנים שלעיתים מריחים וקמליה יפנית - שרוב הזנים שנמצאים במשתלות וונדי בגידול נמנים עליה. הקמליה זכתה לפרסום רב בספרו של אלכסנדר דיומא 'הגברת עם הקמליות' והפכה לחלק בלתי נפרד מהתרבות העולמית.

בישראל גדל מגוון עשיר של קמליות במגוון צורות וצבעים - מהקמליות היפניות המצטיינות בפרחים גדולים ובולטים ועד למינים אחרים כמו הססנקווה ששפעת הפרחים, הריחנית לעיתים, משווה מראה אלגנטי ומיוחד לצמח.

עונת הפריחה של הקמליה היא בין נובמבר לאפריל. פקעי הפריחה אשר להם מופע מיוחד, נוצרים כבר בסוף האביב ותחילת הקיץ ונשארים על השיח תקופה ארוכה עד פריחתם, לכן חשוב ביותר לגזום אותה אם צריך לשם יצוב צורת הנוף או פיצול, מיד לאחר הפריחה. גיזום מאוחר יותר בקיץ עשוי למנוע את הפריחה של העונה הבאה שניצניה כבר החלו להתמיין.

ניתן לגדל אותה בגינות או במיכלים. היא מעדיפה אזורים קרירים ופינות מוצלות, אדמה עשירה בחומר אורגני ומנוקזת היטב. היא זקוקה לקצת יותר תשומת לב מצמחים רגילים, אך המאמץ שווה ביותר וישנן בארץ גינות רבות שמתפארות בגידולים יפיפיים של קמליות.

התערוכה תהיה פתוחה בתאריכים 2-14 בפברואר בשעות 9:00-16:00
משתלות וונדי בעין ורד, שילת ועד הלום (במשתלה בשילת גם בשבתות 1, 8 ו-15 בפברואר).
הכניסה ללא תשלום.
עדכונים על אירועים ומבצעים ניתן למצוא בדף הפייסבוק