הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה


מפגש חובבי גינון בנושא גידול סחלבים


במפגש תספר שושנה שביט, מומחית לגידול סחלבים, על הצמח האצילי שגורם התפעלות כמעט לכל אחד, גם למי שאינו חובב צמחים מושבע. היא "תרגיע" את מי שאוהבים סחלבים, אך חוששים מלגדל אותם ותיתן טיפים לטיפוח סחלבים

אופיר אבסלנדר  7-3-2010
משתלות וונדי בשילת (ליד מודיעין) יערכו ביום שישי, 19 במרס, מפגש "סחלבים - כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול".

במפגש תספר שושנה שביט, מומחית לגידול סחלבים, על הצמח האצילי שגורם התפעלות כמעט לכל אחד, גם למי שאינו חובב צמחים מושבע. היא "תרגיע" את מי שאוהבים סחלבים, אך חוששים מלגדל אותם ותיתן טיפים לטיפוח סחלבים.

בעבר הסחלבים נחשבו לנחלתם הבלעדית של המשוגעים לדבר ורבים נרתעו ממנו בשל מחירו שהיה יקר יחסית. היום ניתן למצוא מבחר סחלבים גדול בשלל צבעים מיוחדים ומרשימים ובמחירים סבירים.

הסחלב הוא אפיפיט, כלומר גדל באופן טבעי על עצים ושורשיו נמצאים באוויר, לכן צריך מצע מאוד מאוורר שעשוי מקליפות עצים, טוף, פחם, כבול ,קוקוס ועוד. הוא רגיש לעודפי מים, לכן יש להשקותו רק כשהמצע מתייבש לגמרי ולא להשאירו זמן רב מדי עם מי נקז. הוא יעדיף מים רכים. יש לדשנו לעיתים קרובות בתוך המים בריכוז נמוך יחסית.

רוב הסחלבים זקוקים לעצמות אור גבוהות בבית ולכן עדיף למקמם ליד חלון מואר מאוד, עדיף דרומי, אך לא עם קרינת שמש ישירה דרך חלון שעלולה לגרום לכויות.

כשמסתיימת הפריחה, שעשויה להמשך חודשים רבים בתנאים נכונים, יש לחתוך את שאריות הפריחה שהתייבשו ולהמשיך לטפל בו באותם תנאים והוא יחזור לפרוח בעונה הבאה.

המפגש יערך בשעה 10:00 במשתלות וונדי בשילת. הוא אינו כרוך בתשלום, אך יש להרשם בטלפון: 08-9765510. אירועי גינון נוספים והמלצות באתר "עולם הגן"