הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועיםפסטיבל הדובדבן בחבל יתיר 2023


חגיגה חקלאית ומתוקה לכל המשפחה עם אטרקציות וקטיף דובדבנים מתוקים. שוק אמנים ואיכרים, מופעים, שחקנים, הצגה לילדים, פינת ליטוף, מעגל מתופפים וסדנאות יצירה

מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה - תיירות כפרית
תאריכים: 9 ביוני 2023


פסטיבל הדובדבן בחבל יתיר. צילום: מרים אמיתי

עונת הדובדבנים הקצרה מתקרבת אלינו, ותגיע לשיאה בתחילת חודש יוני, אז יתמלאו העצים באלפי דובדבנים אדומים, מתוקים ועסיסיים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו אלינו לווטסאפ / טלגרם / פייסבוק

מטעי חבל יתיר מניבים כ-50 טון בשנה של דובדבנים עסיסיים, זאת בזכות תנאי הגידול האופטימליים השוררים באזור. גם השנה, יחגגו בתיירות חבל יתיר את העונה האדומה מתוקה הזאת עם פסטיבל הדובדבן - חגיגת קטיף דובדבנים לכל המשפחה.


פסטיבל הדובדבן בחבל יתיר. צילום: מרים אמיתי

חגיגת הדובדבנים תתקיים ביום שישי, 9 ביוני, ובמהלכה יוכלו המבקרים לנשנש ולקטוף כמה דובדבנים מתוקים שרק ירצו.

לצד הקטיף יחכו ברחבי המטע שחקנים שיכניסו את המבקרים לאווירת הפסטיבל, הצגה לכל המשפחה, שוק אומנים ואיכרים עם תוצרת מקומית, מתחם יצירה וסדנאות מן הטבע, פינת ליטוף עם מגוון בעלי חיים, הצגת ילדים של תיאטרון הפרינג', מעגל מתופפים, מספרת סיפורים, פינות ישיבה בין עצי הדובדבן, מופע קבלת שבת ועוד. כמובן שהמבקרים יוכלו גם לרכוש דובדבנים לביתם.


פסטיבל הדובדבן בחבל יתיר. צילום: מרים אמיתי

לאחר הביקור בפסטיבל, ניתן להמשיך לפעילויות נוספות באתרי התיירות של חבל יתיר: תוכלו ליהנות מיין טוב באחד מיקבי האזור - יקב יתיר, יקב דרימיה ויקב לה פורה בלאנש, ליהנות מאוכל טוב בפוד טראק "מעלה עשן" או בקפה רונאל המציע ארוחה חלבית משובחת עם נוף מדברי שקט, לצאת למסע בעקבות "הניגון האבוד" בסוסיא הקדומה, לצאת לקטיף של פירות יער אצל סיגלית ברייר ביער יתיר ועוד.

פסטיבל הדובדבן של חבל יתיר

9 ביוני, 09:00-15:00, במטע דובדבן שבמושב מעון, חבל יתיר
לפרטים, מחירים והרשמה: Goyatir.co.il
1599-57-57-58


» פורסם במדור התיירות הכפרית