הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועיםהישר מהשדה - תוצרת חקלאית מצפון הנגב


אשכול מרקט ושוק איכרים ומעצבים בכוכב מיכאל, שני שווקי איכרים חדשים עם תוצרת מצפון הנגב, בהם תוכלו לרכוש ירקות ופירות ישירות מהחקלאים באווירה שמחה וצבעונית

מערכת פורטל התיירות הכפרית
תאריכים: כל השנה


אשכול מרקט, צילום: באדיבות מועצה אזורית אשכול

אזור צפון הנגב משובץ בשלל חוות חקלאיות בהן מגדלים כמעט כל פרי או ירק הקיים בישראל. הגידולים המשובחים של חקלאי האזור כבר מגיעים לרוב הארץ, וכעת יש גם אפשרות לרכוש אותם ישירות מהחקלאים עצמם, בשני שווקי איכרים מלאים בתוצרת מקומית טרייה, ללא פערי תיווך, ובאווירה שמחה וצבעונית.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

אשכול Market ושוק איכרים ומעצבים בכוכב מיכאל מציעים למבקרים תוצרת של החקלאים והתושבים של צפון הנגב. יש גם דוכני אוכל, אומנות, ביגוד, תכשיטים ועוד. זה הזמן להגיע לביקור באזור, ולחזור הביתה עם שקיות מלאות בירקות ופירות טריים ואיכותיים.

אשכול Market

אשכול מרקט הוא שוק אשר פועל בתוך חממה מעוצבת, המשלבת עגלות ודוכני תוצרת חקלאית משובחת ומקומית. בין העגבניות והמלפפונים, הפסיפלורה והרימונים משובצות עגלות המציעות קונדיטוריה, תבשילים, מטבלים, לחמים, ועוד. הכל תוצרת עצמית של התושבים המקומיים.

השוק מהווה מקום מפגש בו המבקרים יכולים לרכוש באופן ישיר מן החקלאי, במחירים טובים ובאיכות מעולה. כחלק מהראייה הכוללת כי המקום פועל הן כשוק משתלם וכדאי והן כמקום מפגש חברתי, הוקם מתחם בילוי אשר פועל בימי חמישי גם לאחר שדוכני השוק מסיימים את יומם.

השוק פעיל מדי שבוע בימי חמישי בין השעות 10:00-23:00
דוכני התוצרת המקומית נסגרים בשעה 19:00
וביום שישי בין השעות 09:00-14:00.
בWaze - מועדון מופת - צוחר.
לפרטים: 052-6693933

שוק איכרים ומעצבים בכוכב מיכאל

בתוך מושב כוכב מיכאל, במתחם ששימש בעברו כבית אריזה, פועל שוק איכרים ומעצבים שכולו מושתת על טהרת התוצרת המקומית ועבודות היד של תושבי האזור. שוק האיכרים מחבר את החקלאי ללקוח המקומי, מנגיש תוצרת מקומית, וכן מהווה במה לאומנים מתחילים, רקדנים ולהקות מקומיות ובכל שוק מתקיימת הופעה שמטרתה חשיפת להקה לקהל המקומי ולאורחי השוק.


שוק איכרים ומעצבים בכוכב מיאל, צילום: דניאל הרץ

בשוק ניתן למצוא דוכני ירקות ופירות, אוכל מקומי בעבודת יד - פסטות, חומוס, לחמים טריים, גבינות בוטיק, סלטים ביתיים, ממרחים רטבים וריבות, שמן זית וזיתים, עוגות בחושות ועוגיות, דוכני בירה ביתית ועוד. כמו כן במקום מגוון דוכני מעצבים ואומנים של תכשיטים, פיסול בעץ, ביגוד, מוצרי תינוקות וילדים, פרחים, פרטי נוי לבית, עבודות עץ ומגוון דברים נוספים.

השוק פועל בימי שישי, בשעות 9:00-15:00, במושב כוכב מיכאל.
ב-Waze "שוק איכרים ומעצבים"
לפרטים: 077-7295874

ניתן לשלב את הביקור כחלק מיום בילוי באזור, לבקר באחת מהאטרקציות או מסלולי הטיול ולקנח בביקור בשוק. באזור מגוון אפשרויות לשבת לאכול במקום או לקחת הביתה.

לפרטים נוספים ומידע על אתרי הלינה והבילוי בצפון הנגב:
www.habsor.co.il או בפייסבוק- "פסטיבל דרום אדום".