הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועיםפסטיבל כדורים פורחים בינלאומי בצפון הנגב 2018


חגיגה מסעירה עם שלל פעילויות ומופעים מרהיבים - מגוון כדורים פורחים בשלל צבעים וצורות מרחבי הארץ והעולם, צניחה חופשית מכדור פורח, מופע Nignt Glow מרהיב, אקרובטיקה מסעירה באוויר, מופעי קרקס מהפנטים, לינת שטח, בריכות שכשוך ועוד

מערכת פורטל התיירות הכפרית
תאריכים: 9-10.8.2018


פסטיבל כדורים פורחים בצפון הנגב, צילום: תמרה כהן - באדיבות תיירות שקמה בשור

עמותת תיירות שקמה בשור, המפיקה זו השנה השביעית את אחד האירועים הצבעוניים והמצליחים בארץ – מזמינה אתכם לפסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי שיתקיים בחודש אוגוסט בנגב.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

במהלך ימי הפסטיבל, מגוון כדורים פורחים מרהיבים וייחודיים יכסו את שמי צפון הנגב בחגיגה מסעירה עם שלל פעילויות ומופעים מרהיבים לכל המשפחה.

הפסטיבל יתקיים במהלך החופש הגדול, בתאריכים 9-10 באוגוסט 2018, ימים חמישי וששי, בגן הלאומי פארק הבשור (אשכול) בצפון הנגב - אליו יגיעו טייסי כדורים פורחים מרחבי העולם, שיחברו לטייסים מקומיים וימריאו למטס כדורים פורחים מרהיב ויצבעו את השמיים בשלל צבעים.

בשעות החשיכה יתקיימו מספר מופעים עוצמתיים וסוחפים: מופעי קרקס של גיא ג'אגלינג עם להטוטנים, נערות גומי וחישוקים, אומני בועות ובלונים שיצבעו את המתחם בשילוב ג'אגלינג סוער וליצנות. שיאו של הערב במופע NIGHT GLOW מרהיב, בו הכדורים מחוברים לקרקע ולצלילי מוסיקה קצבית נדלקת בהם אש בשלל צבעים - חוויה ייחודית ויוצאת דופן המרתקת את הקהל.

עם שחר, יוכל הקהל לחזות בתהליך ניפוח כדורי הענק על גבי הקרקע והפרחתם לאוויר במפגן צבעוני ומרגש. עם עליית הכדורים לשמיים, ישתלשלו אקרובטים מתוך הכדורים ויבצעו פעלולים עוצרי נשימה בין שמיים לארץ. בנוסף, 2 צנחני Basejumping שמגיעים לפסטיבל במיוחד מהולנד, יקיימו צניחה מגובה נמוך מכדור פורח מגובה של 120 מטר בלבד.

האירוע כולל גם לינת שטח חווייתית ופעילויות, בריכות שכשוך ודמויות שטח שישעשעו את הילדים.


פסטיבל כדורים פורחים בצפון הנגב, צילום: באדיבות תיירות שקמה בשור

בין הכדורים הפורחים שיעלו לאוויר ניתן לראות את הבלון "המכשפה מבלגיה", שזה הפסטיבל הראשון אי פעם שבו הוא ישתתף. טייס הבלון הבלגי יוהן וונדר, מגשים חלום לאחר שנים של עבודה בתחום, וסוף סוף יוצא להסתובב בעולם בבלון משלו.

הבלון "הספרה", הוא אחד הבלונים הצורניים הראשונים שיוצרו בעולם, ולאחר שנעלמו עקבותיו במשך 20 שנה, הוא נמצא במקרה ע"י הטייס הבריטי טרבור ריד, שנדהם לגלות את הבלון במחסן אצלו חברו, ונדהם עוד יותר לגלות שהוא נשמר כל השנים במצב מושלם. זה הפסטיבל הבינלאומי הראשון שריד יגיע אליו עם הבלון.

הטייס הצעיר ג'ורדי דיאז הוא מהנדס אווירונאוטיקה שעובד אצל יצרן הכדורים הספרדי Ultra magic ובונה את הכדורים הפורחים החדישים בעולם. לפני חצי שנה ג'ורדי רכש את הבלון הצורני הראשון שלו ה"גמד הענק" אשר יוצר באנגליה והגשים חלום להיות הבעלים של כדור פורח צורני.

הבלון "העכברוש רטאצ'יז" מגיע מברזיל, והוא עוצב בהשראת העכבר מהסרט רטטוי. גובה הבלון 365 מטרים, ותפירתו הייתה כה מסובכת שנמשכה כמעט שנה שלמה.

הבלון hopper Cloud הוא ייחודי מאוד בכך שמדובר בבלון בלי סל בכלל, כאשר הטייס יושב בתוך רתמה כשרגליו באוויר ומבערי הבלון מעל ראשו.

בגזרה הפטריוטית, בפסטיבל הבלון הצורני הראשון בישראל - "זולו הקוף המעופף", לצד שני כדורים נוספים אשר מוטסים על ידי טייסים ישראליים.


פסטיבל כדורים פורחים בצפון הנגב, צילום: יגאל סלבין - באדיבות תיירות שקמה בשור

מחיר האירוע לאדם מעל גיל 3: 149 ₪. חבילה משפחתית 499 ₪ (4 כרטיסים: זוג+ שני ילדים). או 599 ( זוג + 3 ילדים) מחיר לתינוק/פעוט ( גילאים 0-3) 20 ₪ . כל אדם מחויב בכרטיס כניסה.

הכרטיס כולל לינת שטח בפארק, צפייה במופעים ובמטס וכל הפעילויות. הכרטיס אינו כולל טיסה בכדור פורח. מחירים מוזלים לוועדי עובדים, מנויי מטמון ותושבי האזור. (קיום המטס מותנה במזג האוויר).

הפסטיבל בסיוע משרד התיירות, הרשות לפיתוח הנגב, קק"ל, מפעל הפיס, רשות הטבע והגנים ונובל אנרג'י.

פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי בצפון הנגב
גן הלאומי פארק הבשור (אשכול)
תאריכים: 9-10 באוגוסט 2018, ימים חמישי וששי
לפרטים נוספים, חבילות לינה והזמנת כרטיסים: www.habsor.co.il
עדכונים שוטפים בדף הפייסבוק - "דרום אדום"