הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועיםסובב כינרת: תצפית על קורמורנים, פריחה והיסטוריה


ברשות הכינרת מזמינים אתכם למסלול הליכה אביבי הכולל תצפית על קורמורנים - עופות המים שהגיעו לאגם הכינרת, פריחות ססגוניות, ארכאולוגיה ואתרים היסטוריים

מערכת פורטל התיירות הכפרית
תאריכים: חורף - אביב


קורמורנים בכינרת, צילום: אבי אריש - רשות הכינרת

רגע לפני האביב, מזג האוויר הולך ונהיה נעים יותר, וזו הזדמנות טובה להגיע לאזור הכינרת כדי לצפות בקורמורנים באגם הלאומי וליהנות מהפריחה הססגונית סביב הכינרת.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

ברשות הכינרת, השקיעו רבות בפריצתו ובפיתוחו של שביל סובב כינרת, על מנת לאפשר לחובבי הטבע ליהנות מהאגם, בעלי החיים והצמחייה הקסומים שסביבו. דניאל וקנין, רכז שביל סובב כינרת ברשות הכינרת, ממליץ על מקטע הכולל תצפית קורמורנים, פריחות ססגוניות ואתרים היסטוריים מרכזיים בשביל סובב כינרת.

את רכב האיסוף משאירים בנקודת הסיום בחניון חוף צינברי שבצדה המערבי של הכנרת, עם הרכב השני מגיעים לנקודת ההתחלה שברחבת העפר של תיכון 'בית ירח'.

מנקודת החנייה צועדים דרומה לחוף ירדן-כינרת, על הסלע נמצא סימון 'שביל סובב כינרת', כ-70 מטרים מהכניסה לחוף. ממשיכים רגלית צפונה ופונים ימינה, דרך רחבת החניון, לעבר ראש הגבעה, שהינו חלק מהאתר הארכיאולוגי ב'תל בית ירח', כ- 100 מטר עד השער שפתוח בדרך כלל, אך אם סגור יש לעקוף אותו מימין.


קורמורנים בכינרת, צילום: אבי אריש - רשות הכינרת

מתקדמים דרך הימייה של בית ירח, יורדים במדרגות לעבר השביל. כאן, צועדים לצד פריחה מרהיבה בין שיחי המלוח, עצי האשל והאיקליפטוסים וצמחיית בוסתן שפותחה כחלק מ'שביל סובב כינרת'.

ממשיכים בשביל האספלט עוד כחמש דקות, עד לשני עמודים החוסמים את הדרך לכלי רכב, בנקודה זו ניתן לסייר בתל בית ירח או בבית הקברות של כינרת, שם קבורים בין היתר נעמי שמר, ברל כצנלסון ורחל המשוררת.

חוזרים לצעוד בשביל האספלט הימני, עד לסימון המופיע על המעקה, משם נכנסים לשביל שנפרץ על ידי בני הנוער, בין קנים ואשלים. אחרי כמאה מטרים ישנו סימון המורה להיכנס ימינה, חוצים את חוף שלדג, בנקודה זו ניתן לצפות בעונה זו, עונת הנדידה בעופות נודדים וקורמורנים המגיעים לאגם הלאומי. בשעות הבוקר המוקדמות וכן לקראת השקיעה תוכלו לצפות במאות ולעיתים אלפי עופות נודדים.

ממשיכים וחולפים על פני האשלים והקנים בסמוך לכביש 90. אחרי כ- 450 מטרים צועדים בצד המערבי של השטחים החקלאיים של בני המושבה כינרת, עד שמגיעים למבנה היסטורי ישן - בית המשאבות העתיק של המושבה.

צועדים עוד כ-500 מטרים עד לנקודת הסיום בצינברי.

אורך המסלול: 4 ק"מ, רמת קושי- קלה.

עוד המלצות לטיולים בנחלי הגליל ושביל סובב כינרת:
באתר- www.kineret.org.il ובעמוד הפייסבוק - "זורמים לכינרת".